Assassin’s Creed Valhalla si zahral dvojnásobok hráčov oproti Odyssey

Assassin’s Creed Valhalla si zahral dvojnásobok hráčov oproti Odyssey

 

Veľmi úspešné vydanie.

Vikingských Assassinov si chvália nie len kritici v recenziách (aj keď hra má už momentálne nižší priemer hodnotení ako Odyssey) ale hlavne sa zdá, že o hru majú záujem samotní hráči. Ubisoft sa totiž pochválil prvotnými ukazovateľmi popularity Valhally.

Počas úvodného dňa po vydaní si najnovší Assassin’s Creed zahralo 2x toľko ľudí, ako tomu bolo pri prechádzajúcej časti série, Assassin’s Creed Odyssey. Ubisoft taktiež zaznamenal rekordné čísla na Twitchi a Youtube a tie prekonali všetky vydané hry v histórii Ubisoftu. Konkrétnych čísel sme sa však nedočkali.

Šéf Ubisoftu Yves Guillemot navyše prezradil, že trend predajov by sa mal ešte výrazne zvýšiť „v momente, keď sa zvýšia predaje novej generácie konzol“ a očakáva, že Valhalla bude jedným z najväčších herných hitov Vianočného obdobia.

„Sme poctení prijatím zo strany hráčov a sme hrdí na úspech, ktorí dosiahli vývojári hry Assassin’s Creed: Valhalla, ktorý buduje na úspechu predchodcov. V kontexte pandémie COVID-19 bolo vydanie hry na siedmych platformách neuveriteľným úspechom pre všetky naše tímy po celom svete.“

Štatistiky sú ešte viac ohromujúce, keď si uvedomíme, že Odyssey pri svojom vydaní zažil „najúspešnejšiu Ubisoft hru v prvom týždni predajov v Xbox One/PS4 konzolovej generácii.“

Zdroj: Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk