CD Projekt dúfa, že Sony umožní návrat Cyberpunk 2077 na Playstation Store

CD Projekt dúfa, že Sony umožní návrat Cyberpunk 2077 na Playstation Store

 

Šanca na vykúpenie?

Po katastrofálnom decembrovom vydaní Cyberpunk 2077 na konzolách bola hra neslávne stiahnutá z predaja na Playstation Store, čo je svojim spôsobom unikát. Microsoft síce hru z predaja na Xbox Store nestiahol, no predĺžil možnosti vrátenia peňazí. A úprimne, ani sa nedivíme, pretože hlavne na základných Playstation 4 a Xbox One konzolách fungovala hra pri vydaní katastrofálne.

Prešli však takmer štyri mesiace a okrem niekoľkých rýchlych hotfix aktualizácii pripravilo poľské štúdio aj veľké aktualizácie. Počas tohto týždňa sme sa dočkali Patchu 1.2, ktorý priniesol vyše 500 opráv a vylepšení a preto je na mieste otázka, kedy sa hra vráti na Playstation Store.

Na túto otázku odpovedal vice-prezident CD Projekt pre biznis stránku herného vývoja Michał Nowakowski: „Čo sa týka procesu, tak sme vydali niekoľko patchov a jeden veľký sme vydali včera a taktiež sme pripravili niekoľko menších opráv každá z nich nás približuje k opätovnému vydaniu na Playstation Store. No finálne rozhodnutie je na Sony. Veríme, že sme bližšie, no samozrejme, potrebujeme ich dovolenie, takže si musíme počkať a uvidíme.“

Nowakowski však dodal, že štúdio by potrebovalo, aby sa hra vrátila do predaja, pretože by to ovplyvnilo budúce predaje hry, rovnako ako chystaná next-gen verzia. Podľa neho totiž absencia hry na Playstation Store ovplyvnila aj jej predaje na ostatných platformách: „Čo sa týka predajov Cyberpunku, tak pre tento rok sa sústredíme na dvojicu elementov. Prvou je opravovanie hry v dôsledku čoho by sa hra mala vrátiť na Playstation Store. Samozrejme, rozhodnutie Sony očakáva mnoho hráčov a my veríme, že toto rozhodnutie má vplyv aj na hráčov, ktorí nehrajú na Playstation konzolách ale aj na iných platformách, takže je to pre nás pochopiteľné dôležité.

Zdroj: VGC

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk