Dead Nation: Apocalypse Edition - Recenzia

 

Čo sa stane, keď vyjde nová generácia konzol a k nej minimum štartovacích titulov? Znie to ako začiatok trápneho vtipu, čím vlastne celá táto hra je. Nie v zmysle hrateľnosti, grafiky či príbehu, ale manipulácie so zákazníkom, ktorý očakával od Playstation Plus na PS4, ale hlavne od autorov, trošku viac. Dupľom ten, ktorý si Plus-ko predplácal už na Playstation 3.

Nie, Dead Nation: Apocalypse Edition (AE) nie je zlá hra, práve naopak, je zábavná, môžete ju hrať dvaja na jednej konzole a vracia starým dobrým twin-stick shooterom ich zašlú slávu. Problémom je, že ide o tú istú hru, ktorá vyšla pár rokov dozadu na PS3, iba s pár grafickými vylepšeniami a DLC balíčkom. Ak ste sa teda tešili na nové lokácie, zbrane, postavy či iné herné zlepšenia, v AE ich nenájdete. Na miesto toho môžete hru streamovať pomocou služby Broadcast+, kde ľudia, ktorí vás sledujú, hlasujú za pridané efekty. Tie môžu byť pozitívne alebo negatívne, avšak bežný hráč túto funkciu moc nevyužije, keďže ho nikto (možno až na pár kamarátov, ktorých donúti) sledovať nebude.

Zmeny v grafike, na prvý pohľad nezaregistrujete žiadne. Dokonca ani Full HD vám „full“ nepríde, a to vďaka nadmieru rozmazanej obrazovke. Možnosti novej konzoly teda tvorcovia využili hlavne na svetelné efekty, ktoré vyzerajú naozaj pekne, ale zvyšok hry je, bohužiaľ, identický. Využitie reproduktora v ovládači taktiež nechýba a zažíva rovnaké problémy ako v TR: Definitive Edition, čiže zvuky počujete ako cez klasické zvukové kanály, tak aj na ovládači, čo spôsobuje dvojitý zvuk a lezie to poriadne na nervy.

Tieto zlepšenia naozaj nestoja za opätovnú kúpu, pokiaľ vlastníte originál na PS3. Na titule je naozaj vidno, že tvorcovia rýchlo zbúchali pár drobností dokopy pre zvýšenie profitu a nehanbia sa toto celé vypustiť ako novú hru. Aj keď ide o podobný prípad ako TR: Definitive Edition, ktorý zaznamenal vysoké hodnotenia nielen u nás, ale aj vo svete, Apycalypse Edition vyslovene smrdí minimom vylepšení a zaslúži si „flame“. Avšak pokiaľ ste tento titul minuli, určite sa zabavíte, aj keď nie tak, ako by ste od hry novej generácie očakávali. Ostatne, dúfame, že trend kopírovania starých titulov čoskoro pominie, lebo sa nám to tu začína nejako rapídne množiť, nie?

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Dead Nation: Apocalypse Edition
Platforma: PS4
Žáner: Twin-Stick Shooter
Výrobca: Housemarque
Distribútor: Sony
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Naše hodnotenie

55%
 
"Ctrl C/PS3 + Ctrl V/PS4 + DLC = Apocalypse Edition"
  Klady
  • hrateľnosť
  • co-op
  Zápory
  • identický titul s Dead Nation s minimálnymi vylepšeniami
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk