Shadow Warrior - Recenzia

 

Je to škoda, no v dnešnej dobe sa už upustilo od vývoja hier, v ktorých človek nemusel hľadať hlbší zmysel, no zabavil sa na výbornom gameplayi, poprípade s nejakou tou vtipnou časťou a výrazným hrdinom. Už dávno tu nebol nejaký moderný Duke Nukem, Painkiller a podobné "katovačky", v ktorých ste prelietavali levelmi a za sebou nechávali iba spúšť, more krvi a časti orgánov mŕtvych enemákov. Napraviť túto štatistiku prichádza remake hry Shadow Warrior.

Shadow Warrior je jedna z tých hier, ktorým sa nedostalo, aj napriek ich kvalite, zaslúženej pozornosti. Podobné hry sú asi na dnešnú dobu proste asi už príliš "zaostalé", čo je ironické, keďže dnešný vývojári idú v svojich hrách práve cestou zjednodušovania všetkého, čo sa dá, a náročnejší hráč si už pomaly ale isto nemá čo zahrať.

Remake Shadow Warriora na next gen tak nemohol prísť v lepšiu dobu

Znovuzrodenie starej klasiky prináša všetko, čo by ste od nej mohli čakať. Avšak v lepšej grafike, atmosfére a s plnou podporou a ovládaním Dualshocku 4. "Bad Ass" je hlavný hrdina so skvelými hláškami počas misií, vlastnou superhero jaskyňou a zbierkou komixov kombinujúc arzenál strelných zbraní a katany proti celej invázii z inej dimenzie. Nič viac by ste od hry podobného typu ani nemohli čakať, snáď aby všetko vyššie spomenuté fungovalo tak, ako má. A s tým Shadow Warrior absolútne nemá problém!

Atmosféra a prechádzanie levelmi je naozaj zábava a celé to oživuje skvelá podpora nového ovládania Dualshock 4, čo znamená, že teraz viete používať Wangove ability pomocou touchpadu, čo ťažkopádne ovládanie originálu a mnohé "zapeklité" situácie príjemne zjednodušuje.

Hre Shadow Warrior sa dá toho naozaj vytknúť len málo. Nato, že to je pomerne nízkorozpočtová hra, ktorá sa odvážne púšťa do old school žánru, zvláda všetky svoje prvky na výbornú. Vytknúť by sa dal v podstate až príliš jednoduchý combat system s katanou, o ktorej má celá hra byť, no má len dva základné útoky (z ktorých aj tak v konečnom dôsledku používate iba jeden). Celá hra je tak viac o uhýbaní sa a strieľaní ako o boji s katanou samotnou, čo je naozaj škoda. S tým je spojená aj prílišná dĺžka celej hry, no aj jednotlivých levelov, ktoré použitím tohto jednoduchého bojového systému časom trpia nudnými pasážami. Ešte šťastie, že to z času na čas zachránia Wangove vtipné vsuvky, na ktoré sa môžete vždy tešiť.

O príbeh síce absolútne nejde, no sťažovať sa naň nebudete. Má hlavu a pätu a každej misii dodáva svoju výnimočnosť. Autori sa však mohli zamyslieť nad dĺžkou kampane, ktorá má zhruba 15 chapterov a každý zaberie okolo hodiny, čo je pri hre takéhoto typu zbytočné, o to viac, keď máte v polke hry odomknutú väčšinu "hračiek" masového vraždenia.

Grafika hry tiež neohúri, no na potreby rozsekávania a odstraňovania končatín démonom stačí až-až. Okrem toho v tej rýchlosti súbojov aj tak nič iné okrem lietajúcich hláv nestíhate sledovať. Štúdiu taktiež patrí obrovská pochvala za hru v stave, v ktorom sú technické problémy skoro neprítomné a hru neprerušuje v podstate nič, no, okrem nechcených úmrtí.

Zhrnutie

Shadow Warrior je hra orientovaná na veľmi úzku skupinu hráčov. Ak obľubujete bezhlavé "katovačky", skvelý gameplay a more zábavy v ich kombinácii, je Wangov boj proti invázii zaručená zábava, ktorá trpí veľmi vzácnou chybou, že je až príliš dlhá. Maličkému štúdiu Flying Wild Hog sa tak risk oplatil a podaril sa im naozaj výborný remake skoro mŕtveho žánru. Hre sa síce nedostalo veľa pozornosti. Avšak tí, ktorí ju vyskúšali, nemôžu ľutovať.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Shadow Warrior
Platforma: PlayStation 4
Žáner: Akčná
Výrobca: Flying Wild Hog
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: GameExpres.sk
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

75%
 
"Katana, more krvi a dobré hlášky. Zábava zaručená!"
Klady
  • zábava
  • hlavný hrdina a jeho dialógy
  • Boss súboje
  • gameplay
Zápory
  • jednotvárny combat systém
  • miestami suché a nudné pasáže
  • zbytočne dlhé
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk