Driveclub BIKES - Recenzia

Driveclub BIKES - Recenzia

 

Na Paris Games Week prišlo spolu s prezentáciou od spoločnosti Sony nečakané ohlásenie prídavku do aktuálne najlepšej racingovej hry na PS4. K najsilnejším autám planéty sa tak v prídavku Driveclub Bikes dostávajú na scénu aj dvojkolesové tátoše.

Aj keď bolo na konferencii v Paríži ohlásené aj nové Gran Tourismo, Driveclub ostane ešte nejaký ten rok pravdepodobne číslom jedna motorových simulácií. Aby hráči mali o zábavu postarané aj na ďalšie mesiace, prinášajú vývojári z Evolution Studios do hry novú krv v znamení rýchlych a adrenalínových pretekov na motorkových špeciáloch.

Aj keď expanzia prináša do hry reálne tie najväčšie mená športových motocyklov ako KTM, Ducati, BMW, Honda či Yamaha, 12 motoriek na začiatok vás pravdepodobne pri hre neudrží bohvie ako dlho. Dobrou správou je, že viac strojov je už na ceste a hráči sa na ne môžu tešiť už v nasledujúcom mesiaci.

Každá jedna z motoriek je však veľmi unikátna a je cítiť rozdiel z presedlania z pohodlného interiéru športových áut do adrenalínového sedadla 400-koňových motoriek, ktorých motor vám vrčí priamo pod zadkom. Cítiť, ako vás zadné koleso poháňané motorom v ostrej zákrute tlačí dnu, zatiaľ čo sa snažíte udržať predné koleso v rovnováhe, aby ste nevyleteli v 100km/h rýchlosti z vašej niekoľko miliónovej motorky zo zákruty, je pocit, o ktorý by sa každá pretekárska hra mala snažiť. A v Driveclub Bikes to robia výborne.

Hra vás však za chyby veľmi nepotrestá. Aj keď by každá jazdcova chyba na motorke mala byť skoro fatálna a mala by sa v takýchto rýchlostiach rovnať smrteľným následkom, pristupuje Driveclub k chybám oveľa viac arkádovejšie, ako by sa prvotne čakalo. Z motorky je nemožné spadnúť a aj havária v plnej rýchlosti do pevnej prekážky vás iba zresetuje na trať. Toto rozhodnutie vývojárov občasným hráčom zabezpečí oveľa viac zábavy, o tom nie je pochýb, no hra tým krachuje v simulačnom či realistickom aspekte.

Bikes do Driveclubu, bohužiaľ, nepridáva žiadne nové trate, a tak bude vaše zdokonaľovanie sa na motorkách znamenať "iba" bezchybné zdolanie každej zo zákrut už známych pretekárskych tratí, no motorky sú oveľa náchylnejšie na zmeny počasia. O zábavu tak hráči budú mať rozhodne postarané.

Najzábavnejšou stránkou, ktorá pravdepodobne chytí väčšinu hráčov, je nové motorkové turné, ktoré obsahuje 42 eventov. Eventy sú rozložené do menších šampionátov, výziev, no hlavne skill eventov. Tie nahradzujú driftovacie eventy dostupné pre autá, ktoré boli dosť nezáživné. Tentoraz bude vašou úlohou plnenie mnohých úloh, ako napríklad jazdenie na zadnom kolese, zdolávanie úsekov v istom čase, respektíve iba v krátkych, niekoľko desiatok sekúnd trvajúcich výzvach, ktoré sú pravdepodobne najzábavnejšou časťou celého Driveclub Bikes.

Naše hodnotenie

Driveclub Bikes je pre výborným dodatkom pre už aj tak výbornú hru, no najmä pre jej dvojkolesových fanúšikov. Menší počet motoriek dodáva každej punc jedinečnosti. Skvele spracované mini eventy, v ktorých opakovaním a prekonávaním vlastných časov strávite hodiny, prinášajú za skvelú cenu rozumný obsah pre každého hráča pretekárskych hier.

Klady

  • Skvelé ovládanie motoriek
  • Krásne vypracované modely
  • Podpory hry po vydaní

Zápory

  • Žiadne nové trate
  • AI je dosť slabé

Informácie o hre

Driveclub BIKES

Driveclub BIKES 2015

Komunitné preteky, v ktorých nejde len o výhry a prehry. Ide hlavne o tímového ducha. Ide o spoločný boj, vzájomnú podporu a spoločné získavanie bodov a odmien. A hlavne ide o to, ako sa stať súčasťou klubu a užívať si radosť z pretekania.

  • Platforma: PlayStation 4
  • Žáner: Racingová
  • Výrobca: Evolution Studios
  • Distribútor v SR: Sony
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer Kúpiť na GameExpres.sk

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk