Injustice 2 - Recenzia

Injustice 2 - Recenzia

 

Snáď každý, kto videl nejaký film či animovaný seriál o superhrdinoch alebo čítal komiksy v hlavnej úlohe s Batmanom a Supermanom, sníval aspoň raz v živote o tom, že podobné dobrodružstvo zažije tiež. Ruku na srdce, kto by si predsa nechcel vyskúšať boj proti rôznym zločincom a bojovať za spravodlivosť s pomocou svojich superschopností. Ak patríte medzi tých, ktorých táto predstava dobrodružstva a napätia lákala a stále láka, práve pre vás prichádza možnosť prevteliť sa do svojho obľúbeného superhrdinu v druhom pokračovaní obľúbenej bojovej hry s názvom Injustice 2.

Príbeh zvládnutý na výbornú

Kto by povedal, že práve bojová hra ako Injustice 2 môže mať nejaký príbeh a navyše aj natoľko plnohodnotný. O samotnom príbehu vám prezradíme len toľko, že sa v podstate sústreďuje okolo superhrdinov, antagonistov a ich vzájomného boja, v ktorom sa stretáva hneď niekoľko kladných i záporných postáv. Hra disponuje aj detailne spracovaným tutoriálom. Ten vás síce na začiatku naučí niektoré triky a poskytne užitočné rady, no práve príbehový mód vám bude slúžiť na to, aby ste si počas hrania osvojili techniku aj štýl boja. Boje v hre sa striedajú s prenádhernými cutscénami, ktoré sú naozaj detailne prepracované, vďaka čomu im konkurenčné tituly momentálne nesiahajú ani len po päty.

Keďže sa tvorcovia v príbehovom režime snažili do hry natlačiť čo najviac postáv, sem-tam sa môže stať, že sa v príbehu stratíte a budete si musieť spomenúť, prečo práve bojujete s konkrétnou postavou a kto je vlastne čí protivník. Ak však budete pozorne počúvať rozhovory postáv, pochopenie príbehu by malo byť pre vás hračkou.

A čo ďalej?

Nie je nutné sa obávať, že po dohraní kampane pre jedného hráča nebudete mať čo robiť. Tvorcovia do hry pridali dostačujúce množstvo aktivít a módov, ktoré vás zabavia na relatívne dlhú dobu. Na výber máte hneď niekoľko možností. Môžete si zahrať lokálny multiplayer proti kamarátovi alebo spustíte online multiplayer. Ďalšou možnosťou je špeciálny režim s názvom Multiverse, ktorý vývojári predstavujú ako režim paralelných vesmírov, v ktorom sa vytvárajú výzvy na porazenie nepriateľov. Ak ich porazíte, dostanete špeciálne odmeny vo forme krabičiek. Ako to už býva zvykom, krabičky ukrývajú špeciálne darčeky v podobe nových výzbrojí pre postavy. Tým počas hrania v oboch režimoch, teda v režime pre jedného i viacerých hráčov, zvyšujete úrovne. Vyššia úroveň postavy reprezentuje vašu zručnosť pri jej ovládaní. Navyše veci, ktoré nájdete v krabičkách, znásobia silu postavy. Takže čím dlhšie hráte, tým silnejšieho a lepšieho hrdinu môžete vytvoriť. V krabičkách sa nachádzajú rôzne druhy oblečenia, ktoré okrem vizuálnej zmeny pridávajú postave aj vylepšenie, a to napríklad v podobe silnejších útokov. Krabičky sú rozdelené do niekoľkých úrovní, ktorými sú bronzová, strieborná, zlatá, platinová a diamantová. Čím je táto úroveň vyššia, tým viac kusov oblečenia (gearu) obsahuje. Pri platinovej a diamantovej úrovni je garantované i to, že bude obsahovať výrazne lepší gear.

Samozrejme, nemusíte sa báť, že v online režime narazíte na nejakého nabúchaného hráča, ktorý sa hre venuje 24 hodín denne. Vylepšenia získané počas príbehového režimu sa dajú v hre pre viacerých hráčov vypnúť, a tak je sila rozložená rovnomerne, vďaka čomu máte stále šancu vyhrať. Náročnosť hry v online režime je však pomerne vysoká. Preto sa neodporúča vhupnúť doň prv, než si prejdete celým tutoriálom a príbehovou časťou hry. V opačnom prípade totiž riskujete, že dostanete celkom slušnú nakladačku. Navyše si treba dávať pozor pri výber hrdinov, pretože sily niektorých z nich sú zatiaľ pomerne nevyvážené.

Nemáte žiadneho kamaráta, s ktorým by ste spoločne hrali online? Nevadí. Hra ponúka možnosť vytvoriť si vlastnú guildu. Takže sa môžete buď pripojiť do úplne cudzej alebo nájdete na internete nejakú komunitu a požiadate o členstvo v nej. Guildy potom majú svoje vlastné misie či dokonca vlastné guildovné „multiverzy“. Ak ich úspešne splníte, náležitá odmena vás s určitosťou neminie. Online zápasy sú ako obvykle rozdelené do klasických rýchlych alebo hodnotených hier. Ako to v hodnotených hrách býva zvykom, šplháte sa po rebríčku stále vyššie a vyššie a je len na vás a vašej šikovnosti, ako vysoko sa dokážete dostať.

Grafika, zvuky, hudba, cutscény – toto všetko je skutočne prepracované do tých najmenších detailov. Práve touto vycibrenosťou spracovania konkuruje hra veľkému množstvu titulov, ktoré si práve na niečom takomto zakladajú. Hra Injustice 2 vyšla pre konzoly Xbox One a PlayStation 4. Rozdiel medzi PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro je rýchlo badateľný. Ide napríklad o kvalitnejšie textúry či dokonalejšie tieňovanie a možnosť zapnutia HDR. Avšak vo víre bitiek si niektoré zo spomenutých vecí ani nevšimnete a aj na klasickej PlayStation 4 si hru určite naplno užijete. Takže bez ohľadu na to, či máte Xbox, PS4 alebo PS4 Pro, hra vás zakaždým odmení nádherným vizuálnym zážitkom.

Galéria

Naše hodnotenie

Injustice 2 je bojová hra, ktorá nesklame žiadneho zarytého hráča takéhoto typu hier a príjemne prekvapí nováčikov. Dokonca sa hravo vyrovná konkurentom ako Tekken, Street Fighter či Mortal Kombat. Navyše disponuje najrôznejšími superhrdinami, vynikajúcim príbehom a prepracovaným multiplayerom. Vy ju ešte nemáte? Tak už ani chvíľu neváhajte a čo najskôr si ju zadovážte. Svet superhrdinov vám práve otvára svoje brány!

Klady

 • príbeh
 • prepracovaný multiplayer
 • animácie
 • cutscény
 • veľký výber hrdinov

Zápory

 • niektoré postavy sú značne OP
 • príbeh treba detailne sledovať, inak sa v ňom ľahko zamotáte

Informácie o hre

Injustice 2

Injustice 2 2017

Hra Injustice 2 vás zavedie do sveta plného superhrdinov. V ňom na vás čakajú hrdinovia a ich protivníci, ktorí budú proti sebe zápasiť v rôznych arénach v boji na život a na smrť.

 • Platforma: PlayStation 4
 • Žáner: bojová hra
 • Výrobca: NetherRealm
 • Distribútor v GB: Warner Bros. Interactive Entertainment
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: cenega

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk