Nioh: Bloodshed’s End - Recenzia

Nioh: Bloodshed’s End - Recenzia

 

Ak ste už dávnejšie prešli najväčšiu výzvu tohto roku, ktorou je nepochybne Nioh, gratulujeme. No teraz vás čaká nová, tentoraz už posledná prekážka na vašej ceste stať sa spolu s Wiliamom najlepším samurajom všetkých dôb. Prichádza DLC Bloodshed’s End!

Keď Nioh vyšiel po prvýkrát, čo už bolo takmer pred rokom, málokto tušil, že to bude celoročný maratón. Team Ninja sa o hru poctivo stará a zabezpečuje, aby sa hráči nenudili. A tak tu máme posledný kúsok dodatočného plánovaného obsahu – Bloodshed’s End. Keď ste však počas celého roka nedržali s hrou tempo, budete mať veľký problém. Posledné DLC totiž určite nie je robené pre herných nováčikov.

Nioh v aktuálnom stave obsahuje množstvo obsahu, a tak bolo zaujímavé čakať, čo Team Ninja do hry ešte pridá. Síce sa nedočkáme nových zbraní ani nepriateľov, no na oplátku bude k dispozícii oveľa viac herného obsahu, ktorý prispieva k rozvinutiu príbehu Wiliama.

Ak ste hrali predošlé DLC, v princípe viete, čo čakať. Hra obsahuje niekoľko hlavných misií, zopár bočných misií, no oveľa vyšší začiatočný odporúčaný level. Ten je stanovený na 217. Keď ste teda hru už nejaký čas nehrali, budete mať čo robiť, aby ste sa na tento míľnik vôbec dostali.

V čom sa však toto DLC od ostatných odlišuje, je jeho príbehová časť, ktorá je hlbšia ako v ktoromkoľvek DLC predtým a završuje Wiliamov príbeh (aj keď nie tak celkom). Čaká na nás aj niekoľko skvelých boss súbojov, no asi najväčšou novinkou je pridanie The Abyss. The Abyss je klasický dungeon level, ktorý má niekoľko poschodí, pričom každé z nich má štyri sekcie. Každá z nich je zakončená bossom a s každým postupom je ťažšia a ťažšia. Samozrejme, ide o ultimátne farmenie výbavy a levelov. Ak poznáte rifty z Diabla 3, ide o veľmi podobný mechanizmus. Má to však jeden háčik. Keď zomriete bez vášho ochranného ducha, ste z Abyssu vyhodení a stratíte všetko, čo ste v ňom získali a nahrali. Je to teda veľký risk, no za tú odmenu, poviem vám, určite stojí.

Na záver, je škoda, že ani jedno z DLC balíkov k fenomenálnej hre Nioh, a hlavne tento posledný, neobsahoval o moc viac cut scén. Predsa len ide o posledný veľký update a aj keď malá časť štúdia ešte ostáva pri hre ako jej podpora, nič väčšie sa už neočakáva. Čo je určite plus, sú vydarené boss súboje. A záverečný boss vám rozhodne zadarmo nič nedaruje.

Naše hodnotenie

Bloodshed’s End je jednoznačne skvelým zakončením jednej z najlepších hier roka. Nioh svojim hráčom ponúkol rozumný mix platených a neplatených updatov, ktoré už aj tak skvelú základ hry povýšili na novú úroveň. Vývojári v štúdiu Team Ninja sa pustili do niečoho nového a bol to veru odvážny čin. Skvelý spôsob, ktorým priblížili históriu a svet Japonska, si rozhodne zaslúži obdiv a miesto v hernej sieni slávy. Pretože v tomto žánri sa podobné inovácie a experimenty tak často nevidia. Vysoká náročnosť je práve tým faktorom, keď po dohraní hry cítime slastný pocit zadosťučinenia a úspechu. Skrátka niečo, čo ponúkne len maloktorá hra.

Klady

  • skvelé zakončenie
  • boss súboje
  • the abyss

Zápory

  • vysoký nárok na level

Informácie o hre

Nioh: Bloodshed’s End

Nioh: Bloodshed’s End 2017

Vydajte sa na cestu naprieč vojnou zničeným Japonskom v roli Williama, blonďavého samuraja, ktorému minulosť neľútostného bojovníka a skúsenosti s mečom umožnia prežiť v démonmi zamorenom svete samurajov.

  • Platforma: PlayStation 4
  • Žáner: Akčné RPG
  • Výrobca: Team Ninja
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk