SEGA Mega Drive and Genesis Classics - Recenzia

SEGA Mega Drive and Genesis Classics - Recenzia

 

Pamätáte si ešte časy, keď ste doma pred starým CRT televízorom ničili ovládače a rozhorčovali sa, keď vás nepriatelia v Golden Axe zabili? Staré dobré časy, všakže? A čo by ste povedali na to, keby som vám oznámil, že sa tieto hry opäť vracajú v plnej kráse?

Späť do minulosti

Ihneď po spustení hry vás privíta veľmi dobre spracované intro, v ktorom si zaspomínate na všetky známe postavy z konzoly SEGA. Nechýba Sonic, niektoré postavy zo série Golden Axe a stretnete aj mnoho iných. Musím povedať, že takto dobre spracované intro som už dlho nevidel. Neviem, či tam hrá nejakú úlohu nostalgia a milé spomienky na doby minulé, ale možné to je. Po intre sa ocitnete vo virtuálnej izbe. Tvorcovia túto miestnosť nazvali interaktívnou 3D miestnosťou. V podstate tu všetko vyzerá ako v 90. rokoch. Stará CRT televízia, plagáty starých hier či polička plná hier do SEGA konzoly. To všetko si vychutnáte navyše aj vo virtuálne realite. Túto možnosť som, žiaľ, nemal ako vyskúšať, ale verím, že za to stojí.

V poličke sa nachádzajú všetky hry, ktoré máte zakúpené. Cena balíka je 29,99 € a dostanete naozaj obrovské množstvo hier (viac než 50). Za túto cenu sa ani nemusíme baviť o tom, či sa zbierka starých klasík oplatí. Nájdeme tu hry ako Alexx Kidd, Altered Beast, Columns, sériu Ecco, sériu Sonic či sériu Streets of Rage 3. Hier je naozaj obrovské množstvo, a preto nie je vhodné ich tu všetky vymenovávať.

Pixel sem, pixel tam!

Graficky sú všetky hry spracované tak, ako si ich pamätáte. Samozrejme, môžete použiť aj niektoré filtre pre pixle (EPX, XBR a podobne). Avšak hra vyzerá najlepšie bez nich, pretože pixle sú jednoducho pixle. Po zvukovej stránke je tiež takmer všetko v poriadku. Celkový dojem zo spracovania však kazí veľmi zle spracovaný emulátor, ktorý prináša zvukové anomálie a miestami aj trhanie hry. Ide o nedokonalosť, ktorá zbierke naozaj nerobí dobré meno. Neviem, prečo sa tvorcovia nad týmto aspektom nezamysleli.

Veľmi dobrou časťou hry je online multiplayer. Skutočne! Hry môžete hrať online s rôznymi ľuďmi. Pokiaľ nemáte parťáka na pár hodín v Golden Axe, určite si ho na internete nájdete. V hre by som však privítal možnosť dorozumieť sa s daným človekom a dohodnúť sa na ďalšom hernom sedení.

Bez gamepadu ani na krok!

Program podporuje ovládač, a tak sa nemusíte báť, že budete musieť hrať hry pomocou klávesnice. Stačí si zapojiť do počítača gamepad a hurá na to. Pomocou Xbox 360 ovládaču sa hra ovláda veľmi dobre a namiesto páčok som častejšie využíval d-pad.

Naše hodnotenie

SEGA Mega Drive and Genesis Classics je solídnou zbierkou hier z 90. rokov, ktorej robí zlé meno len nedokonalá emulácia. Ak však toto prehliadnete, dostanete za slušnú cenu veľké množstvo hier, ktoré vám vyplnia dlhé zimné večery. A ten pocit nostalgie – na nezaplatenie!

Klady

 • online multiplayer
 • cena
 • nostalgia
 • množstvo hier
 • pekné spracovanie VR Izby
 • možnosť ukladať hry a pretáčať čas

Zápory

 • emulácia miestami seká
 • chcelo by to ďalšiu dávku hier

Informácie o hre

SEGA Mega Drive and Genesis Classics

SEGA Mega Drive and Genesis Classics 2018

SEGA Mega Drive and Genesis Classics ponúka zbierku hier, ktoré sme mohli hrať na starej dobrej SEGA Mega Drive a užili sme si pri nich hŕbu zábavy.

 • Platforma: PlayStation 4
 • Žáner: Kolekcia SEGA hier
 • Výrobca: D3T Limited
 • Distribútor v GB: SEGA Europe
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cenega

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk