Ace Combat 7: Skies Unknown - Recenzia

Ace Combat 7: Skies Unknown - Recenzia

 

Séria Ace Combat síce u nás nie je práve najpopulárnejšia a vo svojom žánri má malú, respektíve skoro žiadnu konkurenciu, aj tak si stále udržiava úroveň. Po dlhšej odmlke prichádza nový diel, ktorý by mal priniesť mnoho noviniek.

Ace Combat 7 je, ako vždy, zasadený do alternatívnej verzie Zeme, kde nás tentokrát kampaň prevedie pribehom dvoch hlavných protagonistov bojujúcich za to, čo si myslia, že je správne. Prvou postavou je Avril, šikovná mechanička, druhým je zas Trigger, bývalý profesionálny pilot. Obom ale nepraje šťastie a nie vlastným zapríčinením skončia za mrežami, odkiaľ sa postupne pokúsia ukončiť konflikt medzi dvoma kontinentmi.

Novinkou v tejto vojne sa stávajú drony, ktoré hrajú v konflikte a celkovo v hre dôležitú rolu. Aj napriek tomu, že ide viac-menej o letecký simulátor, Ace Combat 7 pomerne zaujímavým a lákavým spôsobom vykresľuje príbehy postáv a priebeh celej vojny štýlom, ktorý vás vtiahne do deja nielen počas cut-scén a brífingov, no aj počas samotných rozhovor pilotov počas misií a boja.

Ako v každej správnej hre zo série, k dispozícii máte aj nemalý arzenál lietadiel od stíhačiek na vzdušné prestrelky až po bombardéry na ničenie pozemných cieľov. Lietadlá ale nie sú jedinou vecou, čo si budete vyberať. K všetkým kategóriám budete mať na výber aj niekoľko vylepšení, ktoré sa špecializujú hlavne na ovládanie vašich strojov alebo na ich vlastnosti ako brnenie, rýchlosť či obratnosť, čím si ešte viac budete vedieť vaše vysnívané stíhačky prispôsobiť podľa svojich preferencií. Okrem týchto upgradov dokonca viete na jednotlivé lietadlá dokupovať aj voliteľné špeciálne zbrane, ktoré sú zaujímavým doplnením bežného arzenálu a zvyčajne ponúkajú nevšedné vylepšenia pre konkrétne typy situácií.

To, čím budete disponovať, sa ale, samozrejme, musí odvíjať aj od misií a aj tu pre vás vývojári pripravili niekoľko variácií. Misie prichádzajú v rôznych štýloch. Zatiaľ čo v niektorých sa budete plne venovať bojom vzduch-vzduch, inde budete mať zas za úlohu zneškodniť a oslabiť pozemné ciele. V neposlednom rade na vás čakajú aj kombinácie oboch typov misií.

Tento vzor nasleduje aj multiplayer a jeden z jeho módov sa dokonca volá Battle Royal. Nenechajte sa ale pomýliť jeho názvom, v skutočnosti ide o klasický a jednoduchý zápas ôsmich hráčov, kde každý pilot bojuje za seba.

Naše hodnotenie

Celú atmosféru dopĺňa aj naozaj výborne spracovaný dabing a soundtrack, čo je pri leteckom simulátore o to chvályhodnejšie. Postavy naozaj znejú skutočne a vykresľujú ich povahy tak, ako by ste si ich predstavovali. Hádam jediná a pomerne prehliadnuteľná vec, ktorá sa dá Ace Combat 7 vytknúť, je graficky priemerné prostredie, no to si pri vysokých rýchlostiach stíhačiek ani veľmi nevšimnete a je to naozaj zanedbateľné. Druhým neduhom je mierne nelogický systém označovania nepriateľov, ktorý vám nie vždy napomáha k tomu, aby ste strieľali po tých, ktorých chcete a chvíľu trvá, kým sa s ním zžijete. Po dlhšej odmlke série ale môžem s čistým svedomím povedať, že ide o kvalitný návrat, ktorý určite poteší všetkých fanúšikoch žánru.

Klady

 • krásne prostredie oblakov
 • dabing a soundtrack
 • scenár a postavy
 • arzenál

Zápory

 • zameriavanie nepriateľov
 • pozemné textúry a ich mierka

Informácie o hre

Ace Combat 7: Skies Unknown

Ace Combat 7: Skies Unknown 2019

V Ace Combat 7 sa stanete esom, ktoré má za úlohu chrániť najväčšie a najnebezpečnejšie bojisko na Zemi - celú oblohu. Vyberte si z celej rady autentických moderných, ale aj futuristických lietadiel, a vyzbrojte ich arzenálom špičkových superzbraní.

 • Platforma: PlayStation 4
 • Žáner: letecký simulátor
 • Výrobca: Bandai Namco
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cenega

Trailer

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk