RECENZIA: ReadySet Heroes - Viac, Viac, Viac!

RECENZIA: ReadySet Heroes - Viac, Viac, Viac!

 

Keď ma oslovili s otázkou, či chcem túto hru recenzovať, rýchlo som si vyhľadal, o čo ide. Nebol som si istý, mám rád malé hry, no odrádzalo ma, že si to viac užijem s priateľmi. Nemám totiž zdanie, čo to slovo „priatelia“ znamená a kde sa to dá zohnať. Nakoniec som sa dočítal, že to môžem hrať sám, takže som na to kývol. Budem úprimný, už dlho som neurobil lepší krok.

Indie hry mám rád. Zvlášť, čo sa týka pixeloviek, tie, ako som už viackrát písal, milujem. Toto ale nepatrí do toho žánru, no napriek tomu...Poďme ale pekne od začiatku.

Na úvodnej obrazovke si vyberiete, ktorý režim chcete hrať. Prvá možnosť je hra pre 2-4 hráčov lokálne alebo online, druhá je pre 1-2 hráčov offline. Takže aj ja, čo som nemal tú vec (priateľa), som si mohol zahrať. Som rád, že sa dnes na takéto niečo ešte myslí aj pri hrách primárne určených na multiplayer. Ono keď sa človek pozrie na to, čo za posledný rok vyšlo, má pocit, že sa vracajú 90. roky. Crash Team Racing či Team Sonic Racing...A potom príde niečo takéto. Samozrejme, je mi jasné, že sú na trhu aj ďalšie podobné tituly, no ja ich veľmi nepoznám, takže je to pre mňa príjemné prekvapenie.

Vizuál je parádny – všetko je také milé a farebné. Postavy pôsobia sympaticky a určite si každý nájde svoju obľúbenú. Navyše, dajú sa aj trošku customizovať. Levely sú veľmi pestré a rôznorodé, takisto aj nepriatelia, ktorých tam stretnete. Puzzle, ktoré riešite, sú v každej úrovni iné. Niekde stačí zabiť všetkých oponentov, inde popritom musíte ešte aj buchnúť do kryštálov v správnom poradí a podobne. Levely vaším postupom naberajú na rozsahu a obťažnosti. Navyše máte len 3 životy, ktoré nikde počas hry nezískate, takže potom príde staré dobré „game over“. Aby to bolo aspoň mierne fér, máte health bar, ktorý si viete pomocou zelených fľašiek doplniť.

V hre disponujete schopnosťami, ktoré si zbieraním kryštálov danej farby a pokladov dopĺňate a vylepšujete. Ide o zdravie, rýchlosť, obranu, útok a mágiu. Poklad dostanete v každom leveli, ktorý prejdete. Nájdete tam oblek, zbraň alebo ďalšiu schopnosť. Treba si ale dobre premyslieť, či sa vám to oplatí zdvihnúť, pretože aj v neskorších častiach hry, keď už máte epický predmet a schopnosti poriadne nabité, padne predmet, ktorý vám to vie poriadne znížiť.

Čo ma naozaj potešilo bolo, že sa tu vyskytujú bossovia. V režime 1-2 nájdete štyroch bossov, ktorých musíte poraziť, aby ste sa dostali do konca. Zároveň to predstavuje 30 úrovní (vrátane bossov), ktoré musíte zdolať. Znie to jednoducho, no postup ako taký, teda aspoň zo začiatku, keď sa učíte mechaniky, nie je prechádzka ružovou záhradou. S výnimkou bossov, tí sú ozaj ľahko zdolateľní, čo je škoda. V tomto prípade vám to „priateľ“ vie veľmi pomôcť. Nakoniec som si jedného zohnal. Si predstavte, je to človek, ktorý je ochotný s vami tráviť čas napriek tomu, že pozná, akí ste v skutočnosti. Poviem vám, prekvapený som bol nie len tým, že sa také niečo dá splašiť, no hlavne tým, ako to vylepší zážitok z hry. Titul je naozaj určený na to, aby ste ho nehrali sami. Áno, dá sa to aj bez toho a je to záživné, no prídete o kusisko srandy.

Budem znova úprimný, niet tu o čom písať. Príbeh prakticky neexistuje, hudba a zvuky sú na skvelej úrovni, grafika taktiež, ako som už písal, a hrateľnosť je parádna. Teda, keď sa naučíte, čo a ako. To je všetko. Animovaná zábava pre všetky vekové kategórie a pohlavia. Na PlayStation 4 Pro hra beží perfektne, no občas, keď spadla truhlica s pokladom, sa hra zasekávala, a to aj vtedy, keď sa to udialo mimo obrazu, takže ide zrejme o chybu hry, ktorú môže odstrániť aktualizácia. Inak som sa nestretol s prepadom snímok ani vtedy, keď sa na obrazovke nachádzalo plno strieľajúcich, skákajúcich a útočiacich nepriateľov, a to počítam aj aktívne pozadie, pretože aj samotné prostredie sa často zapája do deja. Niekedy sa tam toho dialo naozaj veľa, no na plynulosť hry to nemalo vplyv.

Ešte dve maličkosti. Prvá: nedávno som recenzoval Doom 25th Anniversary a Doom 3, čo je vlastne plnohodnotná 3D strieľačka s príbehom, cut-scénami, príšerami, veľkými lokáciami a pri sťahovaní do PS4 mala 2,3 GB. V porovnaní s ňou mala táto milá, a nie tak rozsiahla hra pri sťahovaní 6,6 GB (aj keď sa na PlayStation Store písalo 2 GB). Druhá: ako vidíte aj na obrázku, hra má českú lokalizáciu!

Naše hodnotenie

Táto hra sa mi hodnotí veľmi ľahko. Je pre všetkých, dá sa hrať online aj offline a môže ju hrať viac hráčov. Pokiaľ máte s kým hrať, je to ešte väčšia zábava. Nehovorím, že pri nej strávite stovky hodín, no zo začiatku sa celkom namotáte a verím tomu, že sa k nej radi vrátite. Teda, určite si viem predstaviť, že keď u seba doma budete mať párty, tak sa pri tejto hre (aspoň na začiatku) zabavíte.

Klady

 • grafika
 • postavy
 • úrovne a nepriatelia
 • malý RPG systém
 • česká lokalizácia

Zápory

 • slabí bossovia
 • málo bossov
 • pri dopade pokladu hra seká

Informácie o hre

READYSET HEROES

READYSET HEROES 2019

Vyberte si svojho šampióna, pripravte sa na bitku a prebojujte sa na vrchol tejto hry pre viacerých hráčov. Pretekajte sa spolu s priateľmi v náhodných etapách, keď zabíjate príšery, vyhýbajte sa pasciam a zbierajte korisť, aby ste sa vylepšili! Budete potrebovať všetko, čo vám dajú pokladnice, pretože proti vám súťaží iný tím.

 • Platforma: PlayStation 4
 • Žáner: Akčná/Adventúra/Párty
 • Výrobca: Robot Entertainment
 • Vydavateľ: Sony Interactive Entertainment
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer ProGamingShop.sk

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk