RECENZIA: Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - Odveký boj pokračuje!

RECENZIA: Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - Odveký boj pokračuje!

 

Sériu Plants vs. Zombies hádam netreba nikomu špeciálne predstavovať. Za tie roky síce prešla rozmanitými zmenami, to však nič nemení na fakte, že vo výsledku vždy ponúkla skvelú a nefalšovanú zábavu. Pokračuje v tejto tradícii aj najnovší prírastok?

Od vydania Garden Warfare 2 už uplynula celkom dlhá doba a fanúšikovia bojov flóry proti nemŕtvym sa konečne dočkali. Hneď na začiatku ale musím podotknúť, že nejde o klasické pokračovanie série a od Garden Warfare 2 sa hra líši v množstve ohľadov. Či je tento fakt pozitívom alebo negatívom, to nechám na posúdení každého z vás, no jedno je isté - séria začína byť mierne chaotická a človek si nie je úplne istý, čo vlastne bude ďalší diel obsahovať. Určitý štandard by vôbec nebol na škodu.

Ak odhliadneme od tohto faktu, Battle For Neighborville je perfektným pokračovaním série. Nečudoval by som sa, ak by niekto bol pri prvom spustení hry skeptický, no neverili by ste, koľko zábavy vám titul prinesie. Zatiaľ čo Garden Warfare 1 a 2 boli zamerané hlavne na PvP, pokračovanie ide trochu iným smerom. Do hry pridáva rozmanité kampaňové oblasti, ktoré ponúkajú malé príbehy, rôzne zberateľské možnosti, a takisto rozdielne výzvy, ktoré môžete plniť buď sólo, alebo s tromi ďalšími kamarátmi. Tento mód dokonca podporuje aj splitscreen co-op, čiže zahrať si ho môžete aj s kamošmi na jednom televízore, čo je v dnešnej dobe veľké plus.

Návratu sa dočká aj Garden Ops mód, čo je klasický co-op horde mód, kde sa v partii štyroch hráčov musíte ubrániť pred vlnami nepriateľov. Mód je to opäť raz vydarený a spolu s PvP a kampaňovým svetom ponúka skvelú rozmanitosť, kde môžete striedať módy a obsah podľa chuti a nikdy vás takto neomrzia.

Skvelou správou je úplne nové a rozšírené osadenstvo. Okrem zmien niektorých starých postáv sa každá frakcia dočkala troch nových a zábavných charakterov. Každý z nich prináša zbierku svojich unikátnych skillov a verte, že nudiť sa nebudete. Ako príklad uvediem postavu s menom Zombie Space Cadet, ktorá sa vie meniť na vesmírnu stanicu, a Acorn, ktorý sa zas vie transformovať na obrovský dub, čo často vytvára veľmi vtipné momenty. Ak však zostanete pri starých dobrých postavách z obľúbených dielov, odporúčam aj tak skontrolovať ich schopnosti, lebo pár vecí bolo zmenených aj u klasík.

Viac postáv však nie je to jediné, čo bolo zväčšené, ale nie každé zväčšenie je pozitívne. V niektorých módoch bol navýšený maximálny počet hráčov, čo na jednej strane vnímam ako pozitívny krok, ktorý však zároveň vytvára negatívny efekt. Väčšina zápasov aktuálne vyzerá ako jeden obrovský chaos a v princípe už nejde o žiadnu taktiku. Boje sú občas úplne nepriehľadné, nehovoriac o tom, že chvíľami ani neviete, čo sa práve deje. To platí dvojnásobne pri módoch, ktoré majú nejaké úlohy, kde sa väčšina hráčov stretáva práve pri nich a stáva sa z toho úplný armagedon abilít, z ktorého však niektoré z postáv benefitujú podstatne viac ako iné. Tu jednoznačné platí, že menej je niekedy viac.

A ako je na tom technická stránka? Presne tak, ako by ste od PvZ titulu čakali. Séria nikdy nemala väčšie technické problémy, čo sa nezmenilo ani v jej pokračovaní. Všetko od grafického prevedenia cez atmosféru až po plynulosť spolu funguje perfektne a prináša tak ďalší výborný Plants vs. Zombies zážitok.

Naše hodnotenie

Ak ste fanúšikom série, nemáte na čo čakať. Battle For Neighborville je perfektným pokračovaním, ktoré zachováva všetko dobré z predchádzajúcich dielov, no prináša aj mnoho výborných noviniek. Šesť nových postáv, prerobenie niektorých klasických, nový singleplayer/coop príbehový mód, ako aj co-op Ops mód. Ako bonus si môžete zahrať aj s kamošmi na jednom televízore. PopCap okrem toho od vydania hru perfektne podporuje. Vydaných už bolo niekoľko naozaj veľkých updatov, ako aj skvelý halloweensky event. Ak hra bude takto pokračovať aj naďalej, tak sa jednoznačne máme na čo tešiť.

Klady

  • hrateľnosť
  • splitscreen
  • nové postavy
  • rozmanitosť módov

Zápory

  • priveľa hráčov v niektorých módoch

Informácie o hre

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville 2019

Vitajte v Neighborville! Všetko v Neighborville sa javí byť v dokonalej harmónii. Teda až na neutíchajúcu vojnu medzi zombie bez mozgu a rastlinami. Čo urobíte? Zavoláte

  • Platforma: PlayStation 4
  • Žáner: tps
  • Výrobca: PopCap Games
  • Distribútor v GB: EA
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: ABC Data

Trailer ProGamingShop.sk

Korekcia: Pavol Hirka

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk