Nový patent Playstation 5 vyzerá šialene. Bude takto vyzerať nová konzola?

Nový patent Playstation 5 vyzerá šialene. Bude takto vyzerať nová konzola?

 

Patent poukazuje na zaujímavosti.

Vzhľad konzoly síce nie je to najdôležitejšie, no vždy pri predstavení konzol sa hľadajú vtipné prirovnania. Napríklad pri predstavení Xbox One a Playstation 4 sa objavovali obrázky porovnania s odsávačmi pary alebo VCR prehrávačmi.
Na oficiálne predstavenie vzhľadu Xbox Scarlett a Playstation 5 si budeme musieť počkať, no prvé náznaky sa už objavujú. Možno nie priamo ohľadom vzhľadu konzoly, ale tvaru chladiča, ktorý bude samozrejme diktovať tvar a rozmer konzoly.

Na stránke patentového úradu sa totiž objavil patent spoločnosti Sony, ktorý sa má týkať tvaru chladiča pri „Unknown Electronic Device.“ Prakticky nikto však nepochybuje, že ide o patent týkajúci sa chladiča ku konzole Playstation 5. Tento patent bol zaregistrovaný v máji tohto roka a schválený pred týždňom.

Vtipné na tomto dizajne je to, že jeho tvar pripomína rímsku číslicu V, čo by mohlo znamenať, že Sony sa pre vyjadrenie názvu Playstation 5 rozhodlo aj tvarom chladiča. Otázkou teraz je, či plastový „obal“ v ktorom bude toto celé zabalené bude iného tvaru, alebo odkopíruje tvar chladiča.

Keď ho porovnáme s rovnakým patentom spred dvoch rokov, tak dizajn bol pri Playstation 4 Pro totožný s výsledným produktom.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk