Všetky "potvrdené" tituly pre PlayStation 5

Všetky "potvrdené" tituly pre PlayStation 5

 

Ktoré hry už môžeme takmer s istotou očakávať až na novú generáciu konzol PlayStation? Internetová stránka PushSquare pripravila zaujímavý rebríček všetkých "potvrdených" titulov pre PS5.

Zatiaľ nebola oznámená ani najnovšia PlayStation 5, no už tu máme zoznam titulov, na ktoré sa môžeme tešiť s príchodom novej generácie konzol. Už niekoľko "leakov" nám naznačilo, kedy Sony plánuje s novou konzolou prísť a podľa všetkého je to otázka len maximálne dvoch rokov.

Spolu s novou konzolou sa môžeme tešiť aj na príval nových herných "peciek", pri niektorých dokonca sami vydavatelia potvrdili prítomnosť svojej hry až na nové herné zariadenia. Ktoré to sú? Tu je rebríček hier, ktoré sa objavia na PS5.

Anthem

Pripravovaná akcia od EA bola pôvodne ohlásená na súčasnú generáciu konzol. Vydanie je naplánované na február 2019. Keďže hra vychádza na prelome generácií, môžeme očakávať jej prechod aj na next-gen. Buď formou reedície, alebo remasteru.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk je tiež jednou z hier, ktoré majú potvrdenú svoju prítomnosť na súčasných konzoliach. Hra je však stále vo vývoji a jej vydanie je plánované niekedy na rok 2019. Release Cyberpunku tiež zastihne prelom generácií a jej prítomnosť na nových konzoliach nie je vylúčená.

Death Stranding

Čo iné by nemalo v tomto zozname chýbať, ak Death Stranding. Hideo Kojima, otec série Metal Gear Solid sa po sporoch v Konami vydal na vlastnú dráhu a rozhodol sa vytvoriť nový projekt. O chystanej hre zatiaľ vieme pramálo, okrem prepracovaných a záhadných cinematic trailerov sme vlastne nedostali nič. Hra bola pôvodne potvrdená exkluzívne pre PS4, bez dátumu vydania a preto nie je vylúčené, že sa objaví až na nových konzoliach Sony.

Ghost of Tsushima

Podobne ako Death Stranding ani o Ghost of Tsushima zatiaľ nemáme mnoho informácií. V akom štádiu je vývoj, či kedy by hra mala uzrieť svetlo sveta nevedno. Preto vydanie hry až na PS5 je veľmi pravdepodobné. Všetko záleží na vývojároch zo štúdia Sucker Punch. Ak aj hra vyjde ešte na aktuálnu generáciu, takmer určite sa v nejakej forme objaví aj na nových zariadeniach.

God of War 5

 

Po neochvejnom úspechu vývojárov zo Santa Monica je jasné, že séria God of War bude pokračovať. Kalifornské štúdio už pracuje na novom projekte a keďže ich najnovší titul vyšiel len tento rok pokračovanie súčasnú radu herných strojov Sony už nezastihne. Pokračovanie ikonickej série PlayStation poteší svojou prítomnosťou až majiteľov next-gen konzol.

Horizon: Zero Dawn 2

 

Nech už dostane nový Horizon akýkoľvek podtitul môžeme predpokladať, že po úspešnom prvom diele príde pokračovanie a rovnako aj to, že príde na novú generáciu. Guerrilla Games pracujú na novom projekte, ktorý zatiaľ nie je ohlásený, ale bol by v tom čert aby to nebolo pokračovanie úspechmi ovenčenej exkluzivity Horizon. Aj pokračovanie Horizon by mohlo byť jednou z hier, ktoré budú reprezentovať výkon novej hernej mašiny od Sony.

The Elder Scrolls VI

 

Pokračovanie The Elder Scrolls je diskutovanou témou a fanúšikovia sa šiesteho dielu už dlhšiu dobu dožadujú. Príchod pokračovania  obľúbenej RPG série môžeme s istotou očakávať na nové konzoly. Potvrdila to aj samotná Bethesda.

The Last of Us: Part II

Ohlásenia pokračovania The Last of Us sme sa dočkali tento rok za búrlivého potlesku a ovácií nadšených fanúšikov. Hra vzbudila vlnu diskusií mierne kontroverznou upútavkou. To však nemení nič na tom, že je jednou z najočakávanejších exkluzivít Sony. Dátum ani rok vydania zatiaľ nepoznáme a tak príchod na budúcu generáciu konzol je takmer istý.

Marvel's Spider-Man 2

Nový Spider-Man je tiež dôkazom toho, prečo je práve konzola od Sony najpredávanejšou. Samozrejme o pokračovaní zatiaľ nie je ani náznaku, ale je viac-menej nevyhnutné, aby hra pokračovala vo svojej púti. Prvý diel ohúril nie len recenzentov, ale aj medzi hráčmi si našiel "Spidy" svoje miesto.

Starfield

Tento rebríček plný špekulácií nám uzatvára Starfield. Hra v rannom štádiu vývoja, ktorej tvorbu má na starosti Bethesda. Jej existencia bola oznámená na E3 2018, vývojári sa vtedy zmienili, že vývoj sa zameriava na novú generáciu hardwaru. Vesmírne RPG tak tiež môžeme očakávať na next-gen konzoliach.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk