PlayStation 5 vás vyjde draho, tvrdí analytik

PlayStation 5 vás vyjde draho, tvrdí analytik

 

Podľa predpovedí má vyjsť prémiová konzola koncom roka 2020.

V záplave nespočetných špekulácií ohľadom technických špecifík a predpokladaného dátumu vydania široko očakávanej konzoly PS5 od Sony sa prednedávnom objavila analýza, ktorá sa zaoberá jedným z najdôležitejších aspektov plánovaného produktu – cenou.

Hideki Yasuda z japonského Inštitútu Ace Research vo svojej štúdii tvrdí, že predaj vysokovýkonnej konzoly PS5 bude spustený až koncom budúceho roka. Spolu s ňou sa na trh má uviesť aj niekoľko exkluzívnych AAA herných titulov, čo by bolo v súlade s doterajšou marketingovou stratégiou spoločnosti Sony.

Pod cenu?

S kvalitou však rastie aj cena a Yasuda predpokladá, že trhová hodnota PS5 sa môže vyšplhať až k hranici 500 dolárov. Pre porovnanie, PlayStation 4 sa začal v roku 2013 predávať za necelých 400 dolárov.  

Japonský analytik však pripúšťa, že konečná cena novej konzoly sa stále môže pohybovať na úrovni PS4. Portál Game Rant však upozorňuje, že takáto cenovka by takmer s určitosťou viedla k prudkým finančným stratám na účtoch japonského konglomerátu. Výroba PS5 totiž stojí podstatne viac ako 400 dolárov. Dokonca aj uvádzacia hodnota 500 dolárov by pravdepodobne znamenala predaj pod cenu, keďže technologické inovácie, ktoré sa od konzoly novej generácie všeobecne očakávajú, so sebou prinášajú mimoriadne vysoké náklady.

Vzhľadom na to, že Sony sa na tohtoročnom hernom veľtrhu E3 neobjaví, ostávajú podobné analýzy len na úrovni špekulácií a dohadov. Stále sa však ponúka otázka, akým smerom sa konzolový biznis Sony vyberie. Akú technologickú vyspelosť môže dosiahnuť nová konzola, ak sa bude predávať výrazne pod cenu? Dočkáme sa dlho očakávaných titulov ako The Last of Us Part II, Death Stranding či Ghost of Tsushima ešte na PS4? Alebo si Sony necháva tieto esá v rukáve pre PlayStation 5?

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk