„Sony vie, že VR/AR sú budúcnosťou a v Playstation 5 ho bude podporovať,“ tvrdí vývojár

„Sony vie, že VR/AR sú budúcnosťou a v Playstation 5 ho bude podporovať,“ tvrdí vývojár

 

Zdôrazňuje dôležitosť virtuálnej reality pre budúcu konzolu od Sony.

Sony už nejaký ten piatok ponúka pre svoju konzolu VR set Playstation VR. Ten síce predajné rekordy netrhá, no našiel si veľkú skupinu fanúšikov a na trhu s VR headsetmi panuje napriek tomu, že výkonovo nepatrí k najlepším. Nižšia cena a lepšia ponuka hier to však vynahradzujú.

A zdá sa, že s príchodom nových konzol sa Sony VR technológie neplánuje vzdať. Už predchádzajúce leaky naznačovali, že breaker box bude umiestnený priamo v konzole a že s vydaním Playstation 5 sa dočkáme nového headsetu s veľkou softvérovou podporou. K celej situácii okolo VR sa vyjadril tvorca PSVR hry Intruders: Hide and Seek, Pablo Lafora.

„PSVR je add-on a PS Move má 9 rokov. Skončilo sa to dobre a myslím si, že Sony to tak ani neplánovalo. Každopádne, Sony si uvedomuje, že VR/AR je budúcnosťou a myslím si, že VR bude mať v Playstation 5 veľmi dôležitú úlohu. Myslím si, že konzola bola dizajnovaná s VR na mysli od začiatku, takže to nebude add-on. Takže áno, VR bude veľmi dôležitým prvkom Playstation 5.“

Na druhej strane Lafora tvrdí, že podľa Microsoft nemá veľký záujem o VR/AR technológiu pri hraní a radšej budú podporovať už existujúce headsety namiesto toho, aby vyvíjali niečo vlastné.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk