Analytik nepredpokladá vydanie PS5 skôr, ako v polovici roka 2021

Analytik nepredpokladá vydanie PS5 skôr, ako v polovici roka 2021

 

Na rad prišli aj menej pozitívne odhady.

Odpoveď na otázku, ktorú by už veľmi radi vedeli všetci nažhavení fanúšikovia PlayStationu, „Kedy konečne vyjde PS5?“ je ešte v nedohľadne. Všeobecný konsenzus hovorí o roku 2020, no tie najoptimistickejšie odhady predpokladajú už koniec roka 2019. Hrebienok nádejí nám chce zraziť Yasuo Imanaka, ktorý tvrdí, že PS5 neuvidíme v roku 2021 a dosť možno ani 2022, respektíve v jeho prvej polovici.

Yasuo Imanaka, priemyselný analytik z Rakuten Securities predpovedá, že PS5 nemusí vyjsť tak skoro ako ho mnohí očakávame. Podľa neho PlayStation 5 určite nevyjde až do fiškálneho roka, ktorý trvá od apríla 2021 do marca 2022. Najpozitívnejšia možnosť, ktorú pripúšťa je, že by mohlo prísť k vydaniu konzoly vo fiškálnom roku od apríla 2020. Zároveň dodáva, že prakticky nie je šanca, aby konzola vyšla pred marcom budúceho roka. Imanaka rozosieva medzi fanúšikov ponuré myšlienky, že na konzolu si ešte nejaký ten rok počkajú. Hoci treba priznať, že jeho predpovede sa vymykajú zo zaužívaného štandardu vydávania konzol od Sony.

Naproti tomu analýzy z NPD analyst hovoria o optimistickejších odhadoch. Mat Piscatella predpovedá ohlásenie PS5 už tento rok s vydaním v 2020. Samozrejme v tejto dobe sa nemôžeme baviť o ničom inom ako o špekuláciách. Sony sa tento rok navyše nezúčastní E3 konferencie, čo znižuje pravdepodobnosť možného ohlásenia. Napriek všetkému sa množia dohady o možných funkciách budúcej konzoly, ako je spätná kompatibilita, či iné. Všetky tieto skutočnosti nám na isto prezrádzajú jedno. A to, že nová konzola od Sony sa blíži aj keď na oficiálne správy od Sony si ešte počkáme.

Zdroj: Racuten Securities cez GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk