PS VR 2 pre PS5 bude pravdepodobne pracovať bezdrôtovo

PS VR 2 pre PS5 bude pravdepodobne pracovať bezdrôtovo

 

Nový patent pre PS VR, ktorý bol publikovaný v Japonsku ukazuje, že zariadenie dokáže pracovať bezdrôtovo.

Nová konzola PS5 sa už pečie a k nám sa dostáva stále sladšia a výraznejšia vôňa novo pripravovaného zariadenia. Okrem novej konzoly sa určite môžeme tešiť aj na novú verziu virtuálnej reality. Predpokladajme, že nasledovník sa bude volať PS VR 2. Najnovšie správy naznačujú funkčnosť bezdrôtového režimu headsetu.

Technológia, ktorú japonský patentový úrad zverejnil, zatiaľ nie je zrealizovaná, zmieňuje sa však o automatickej zmene bezdrôtových frekvencií aj počas pohybu používateľa. Patent na obrázkoch ukazuje vysielanie PS VR na frekvencii medzi 5Ghz a 60Ghz priamo z headsetu.

Signály na frekvencii 60Ghz sú lineárnejšie a rýchlejšie, ale majú kratší dosah. 5Ghz sa potom používa ako záloha na udržanie spojenia, keď sa očakáva strata 60Ghz signálu. To sa deje automaticky s využitím spomínaného patentu. Aj keď obrázky zobrazujú aktuálne zariadenie PS VR a konzolu PS4, tie takmer s určitosťou slúžia len na referenčné účely. Podľa všetkého pôjde o technológiu pripravovanú práve pre novú konzolu PS5 spolu virtuálnou realitou PS VR 2.

Zdroj: gearnuke

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk