Toto sú asi najšialenejšie špekulácie o Playstation 5

Toto sú asi najšialenejšie špekulácie o Playstation 5

 

A ich dôveryhodnosť nie je veľmi veľká.

Špekulácií o nových konzolách je veľké množstvo a väčšinou sa s blížiacim sa vydaním hľadá nejaký znak, vďaka ktorému by sme vedeli odlíšiť tie pravdepodobné od tých nepravdepodobných. Lenže to je v dobe internetu, leakerov a rôznych pochybných zdrojov veľmi komplikované a preto v prípade leakov a špekulácií výrazne upozorňujeme na to, aby boli brané s rezervou.

A to platí dvojnásobne v prípade tohto leaku o Playstation 5 konzole, ktorý sa objavil. Ten síce opakuje niektoré špecifikácie a charakteristiky o ktorých informovalo viacero zdrojov, no na druhej strane pridáva niekoľko pochybných ba až absurdných informácií. Prejdeme si všetky, no v tomto prípade platí výstraha dvojnásobne.

Tento leaker tvrdí, že je malým európskym third-party vývojárom, ktorý pomáha väčšiemu AAA štúdiu s hrou, ktorá bude vydaná ako „launch hra k Playstation 5.“

Podľa jeho tvrdení bude konzola predstavená na samostatnom podujatí niekedy počas leta-jesene a konzola bude vydaná v 2020. Konzola bude spätne kompatibilná a Sony ponúkne dvojicu služieb predplatného: PS Plus a PS Plus Premium. Premium verzia umožní hráčom Early Access k niektorým hrám a taktiež aj možnosť privátnych serverov.

Konzolu bude poháňať 8 jadrový AMD procesor s 7nm Navi grafickým čipom, ktorý dosahuje výkon 14TFLOPs a 24GB GDDR6 pamäte. A teraz prechádzame do ríše šialenosti. Podľa tohto leakera bude mať konzola 2TB NAND FLASH pevný disk a bude podporovať upscale do rozlíšenia 8K.

Samozrejme bude predstavený aj VR kit Playstation VR 2. Rozlíšenie bude 2560x1440. Bude podporovať 120hz, 220 FoV, sledovanie očí, bude bezdrôtové so životnosťou batérie 4-5 hodín a s integrovanými slúchadlami a breaker boxom. Sony bude údajne zameraná na VR oveľa viac ako v minulej generácii a PS VR 2 by mal stáť 250$

Dualshock 5 bude obsahovať nejakú formu kamery kvôli VR, a má byť oveľa precíznejší ako jeho predchádzajúca verzia.

Cena konzoly by mala byť 499$, no Sony údajne bude predávať konzolu so 100$ stratou, teda minimálne na začiatku predaja.

Ku konzole si v deň vydania budete môcť kúpiť hry Gran Turismo 7 (s podporou VR), PUBG v 4K pričom predplatitelia PS+ budú mať hru zdarma, The Last of Us 2, Ghost of Tsushima a ďalšie 2 alebo 3 AAA hry.

A teraz prichádzame do absolútnej ríše divov. Podľa leakera sa totiž na Playstation 5 ukáže Battlefield Bad Company 3 s rokom vydania 2020, ďalej aj nová Harry Potter hra a GTA 6, ktoré má údajne tiež prísť v roku 2020 (a údajne vraj Sony zaplatí za mesačnú exkluzivitu hry a hra sa má odohrávať v Miami a New Yorku). Nebude chýbať nová Assassin’s Creed hra a následne v roku 2021 sa dočkáme Horizon 2 od Guerrilla Games.

Tak čo poviete? Nám osobne prídu niektoré „leaky“ vyslovene pritiahnuté za vlasy a ďalšie zas vyslovene čerpajú z toho, čo prezentovali aj iné leaky (info o PS VR2, použitý čip). No, ale uvidíme. Dôveryhodnosti nepridáva ani to, že celý leak bol uverejnený na Pastebin. Ale možno sa to potvrdí a my budeme za hlupákov.

Zdroj: Pastebin

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk