Bude sa ďalšia konzola od Sony volať Playstation 5? A aká bude jej cena?

Bude sa ďalšia konzola od Sony volať Playstation 5? A aká bude jej cena?

 

Niekoľko náznakov priamo od zástupcov spoločnosti Sony.

Včera Sony ukončilo čakanie na nové informácie o konzole novej generácie konzol a viac-menej potvrdilo presne to, o čom sa špekulovalo. Zen 2 procesor, Navi grafický čip a obe postavené na technológii 7nm. Konzola bude mať taktiež SSD disk s revolučnou technológiou, ktorá drasticky zníži nahrávacie časy.

Konzoly ako takej sme sa však nedočkali. Nevieme ako bude vyzerať, nevieme, koľko bude stáť a taktiež ani to, kedy príde. Niekoľko informácií sa však z rozhovoru s architektom novej Playstation konzoly, Markom Cernym dalo vyčítať.

V prvom rade jednu zvláštnosť. Vzhľadom na predchádzajúce názvy konzol sa všeobecne predpokladalo, že nová konzola sa bude volať Playstation 5, lenže podľa tvrdenia Petera Rubina zo serveru Wired, ktorý robil s Cernym rozhovor, ho Mark niekoľkokrát upozornil na to, aby novú konzolu neoznačoval ako Playstation 5, ale ako „next-generation console.“ Znamená to teda, že Sony sa rozhodne pre iný názov konzoly?

Ďalšia informácia sa týkala ceny. Na otázku, či bude konzola spadať do „klasického spektra cien konzol pri vydaní“ odpovedal Cerny takto: „Verím tomu, že budeme schopní vydať konzolu za cenu, ktorá bude atraktívna pre hráčov, vzhľadom na technológie, ktoré ponúka.“ Na to sa Rubin spýtal: „Znamená to, že bude stáť trochu viac, ale bude to dobrá investícia za dané peniaze?“ Odpoveď Cernyho bola: „To je všetko, čo k tomu môžem povedať.“

Zdá sa teda, že cenovka 399€ pri vydaní, akou sa prezentovala Playstation 4 sa pravdepodobne opakovať nebude. Špekulácie hovorili o cene 499€, čo by ju posunulo na úroveň Xbox One pri vydaní.

Z rozhovoru taktiež vyplýva, že Sony plánuje budúcnosť s PS VR technológiou, čo naznačovalo viacero patentov a aj špekulácie, ktoré hovorili o priamej integrácii breaker boxu do konzoly a kamery, ktorá bude umiestnená v Dualshocku.

Na konzolu samotnú si však budeme musieť počkať do roku 2020, pretože skôr ako na budúci rok ju neuvidíme.

Zdroj: Wired/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk