Cerny naznačuje, že Death Stranding bude crossplay hra

Cerny naznačuje, že Death Stranding bude crossplay hra

 

Vydanie na Playstation 4 a Playstation 5 súčasne?

Počas tichého ohlásenia špecifikácií Playstation 5, ktoré pre seba exkluzívne získal magazín Wired sa redaktor tohto portálu pýtal architekta Sony, Marka Cernyho nie len na špecifikácie novej konzoly, ale zabrdol aj do hier a súčasných plánov Sony.

A hlavne do jednej z najočakávanejších exkluzívnych hier na Sony platforme, Death Stranding od štúdia Kojima Productions. Fanúšikov totiž bude určite zaujímať hlavne to, ako to bude s prechodom z Playstation 4 na Playstation 5 a to aj napriek tomu, že podľa jeho slov má byť konzola spätne kompatibilná. Vieme si predstaviť, že mnoho fanúšikov si bude chcieť túto hru užiť vo vyššom rozlíšení a s lepším FPS ako na Playstation 4, keď si kúpia novú konzolu a preto sú otázky o prípadnom vydaní exkluzívnych Playstation hier aj na novej konzole na mieste.

Cerny ubezpečil, že prechod z Playstation 4 na Playstation 5 bude čo „najjemnejší“ a po priamej otázke, či bude Death Stranding cross-platform hrou sa iba "veľavravne" usmial a nepovedal nič. Následne prišiel hovorca spoločnosti Sony a povedal, že Death Stranding príde na Playstation 4, čo samozrejme nevylučuje, že príde aj na Playstation 5. Znamená to však, že hra nepríde skôr ako v roku 2020? To sa pravdepodobne dozvieme čoskoro. 

Zdá sa teda, že minimálne tento titul bude cross-platformový. Keď si zalovíme v pamäti, tak vieme, že pri striedaní minulej generácie ponúkali vydavatelia upgrade z old-gen verzie na next-gen verziu tej istej hry za poplatok 10€ (napríklad Assassin’s Creed IV: Black Flag) a teda je možné, že niečo podobné zažijeme aj pri tomto prechode.

Zdroj: Comicbook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk