Analytik: Cena Playstation 5 nás prekvapí

Analytik: Cena Playstation 5 nás prekvapí

 

Otázkou je, či v pozitívnom, alebo negatívnom zmysle slova.

Sony minulý týždeň naznačilo, čo môžeme očakávať od Playstation 5 (keď sa tak bude volať). Bez toho, aby bol príliš konkrétny, prezradil Mark Cerny, hlavný architekt konzoly, že konzolu bude poháňať Zen 2 procesor a Navi grafický čip a konzola bude mať taktiež SSD disk pre bleskové načítavanie obsahu. Po zverejnení týchto informácií sa však začala ďalšia debata. Aká bude cena Playstation 5?

Konsenzus je momentálne, že vzhľadom na integráciu SSD disku a údajnú integráciu VR systému priamo do konzoly, tento nový systém asi ťažko padne pod cenu 499€, pokiaľ nebude Sony ochotné „zjesť“ časť ceny a predávať konzolu za menej, ako je jej výrobná cena. Analytik Pelham Smithers však nesúhlasí a podľa neho bude cena nižšia, ako očakávame.

Smithers vychádza z toho, že podľa neho bude Playstation 5 používať upravenú verziu Ryzen 3600G procesora, ktorý by sa na konci tohto roka mohol predávať za 180€ a práve toto postupné znižovanie ceny by mohlo Sony umožniť vydať konzolu za 399€. Ako do toho celého zapadá 7nm výrobný proces, Navi grafický čip, pokročilé pamäte a hlavne SSD disk, však neprezradil.

Drvivá väčšina analytikov síce predpokladá postupné znižovanie výrobnej ceny konzoly, no podľa nich sa pri potencionálnom vydaní konzoly na konci budúceho roka Sony nepodarí stlačiť cenu takto nízko.

Vyzerá to však, že cenu konzoly sa tak skoro nedozvieme. Cerny prezradil, že konzola bude predstavená až na budúci rok a preto sa nedá očakávať jej vydanie začiatkom roka. Na druhej strane, od Microsoftu sa naznačenie výkonu a ceny nových konzol očakáva na tohtoročnej E3. A preteky budúcej generácie sa tak môžu začať.

Zdroj: GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk