Herný vývojár: „Špecifikácie Playstation 5 vyzerajú úžasne a priblížia konzolu výkonu PC“

Herný vývojár: „Špecifikácie Playstation 5 vyzerajú úžasne a priblížia konzolu výkonu PC“

Vývojárske verzie sú vonku a tvorcovia hier sa zoznamujú.

Aj keď Playstation 5 uvidíme najskôr až budúci rok, Sony sa rozhodlo prezradiť zopár zaujímavých informácií už teraz, vrátane pôsobivého dema, ktoré ukazuje skrátenie nahrávacích časov na novej konzole.

Je však zrejmé, že Sony si marketingom prihrieva vlastnú polievku (ako každá spoločnosť) a preto je zaujímavé zisťovať, čo na novú konzolu od Sony hovoria vývojári. Vývojárske verzie konzol sú už totiž v herných štúdiách a preto už vývojári hier mali tú česť s novým hardvérom a výkonom, ktorý ponúka.

Svoj názor na novú konzolu poskytli vývojári zo štúdia Okomotive, ktorí pripravili hru Far: Lone Sails, ktorá vyšla minulý rok na PC a tento rok na Playstation 4 a Xbox One. Šéf štúdia Don Schmocker a technický riaditeľ štúdia Goran Saric si odhalené špecifikácie Playstation 5 pochvaľujú: „Sme radi, že tieto špecifikácie priblížia konzolový výkon bližšie výkonu počítačov, čo nám zabezpečí menej práce na optimalizácii portov hier.“

Zároveň prezradili, že predstavené špecifikácie, ktoré vyjavil hlavný architekt Sony Mark Cerny vyzerajú úžasne a sú zvedaví, aká bude finálna cena konzoly s ohľadom na všetok výkon a funkcie ako napríklad integrovaný SSD disk a hardvérová podpora Raytracingu.

Mark Cerny síce povedal, že cena bude priaznivá vzhľadom na ponúkané funkcie, no to je veľmi tajuplné vyjadrenie, ktoré o reálnej cenovke nehovorí takmer nič.

Zdroj: Gamingbolt

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk