Playstation 5 je výkonnejšia ako Xbox Scarlett. To aspoň tvrdia vývojári

Playstation 5 je výkonnejšia ako Xbox Scarlett. To aspoň tvrdia vývojári

Zatiaľ sa to týka vývojárskych verzií konzol.

Teraz keď už máme obe konzoly budúcej generácie aspoň oficiálne potvrdené (zdráhame sa použiť slovo predstavené), je zrejmé, že vývojárske verzie konzol, tzv. dev kity už majú vo svojich rukách aj vývojári. A aj keď parametre spadajú pod prísne NDA, vždy sa nejakým spôsobom informácie o nich dostanú na verejnosť.

Bývalý redaktor IGN a terajší herný redaktor na voľnej nohe Colin Moriarty sa vďaka svojim kontaktom v hernom priemysle dostal k zaujímavým informáciám, ktoré sa týkajú budúcej generácie konzol. Niekoľko herných vývojárov mu totiž potvrdilo, že dev kit Playstation 5 je výkonnejší, ako dev kit Xbox Scarlett.

Celý podcast v ktorom túto tému rozoberá si môžete vypočuť tu:

Samozrejme, informácie treba brať s rezervou. V prvom rade preto, že výkon vývojárskych verzií je vždy väčší ako výkon reálnych konzol, nakoľko presné špecifikácie týchto systémov sa budú určovať až tesne pred vydaním. Napríklad je známe, že Sony plánovalo vydať Playstation 4 iba so 4GB RAM, no niekoľko mesiacov pred vydaním sa rozhodli pridať ďalšie 4GB. Nemuseli však upravovať dev kity, nakoľko tie mali potrebnú kapacitu RAM. A Microsoft taktiež tesne pred vydaním Xbox One upravoval takty procesora, aby konzola dosiahla vyšší výkon.

Bude však zaujímavé sledovať, ako sa s touto informáciou popasuje Microsoft, nakoľko je zrejmé, že ich cieľom bude vydať najvýkonnejšiu konzolu, tak, ako to už niekoľko krát tvrdili.

Prakticky to isté tvrdil aj redaktor webu Game Informer Andrew Reiner tesne pred E3.

Zdroj: Youtube/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk