Nový patent Sony naznačuje obrovské zlepšenie Playstation VR 2

Nový patent Sony naznačuje obrovské zlepšenie Playstation VR 2

 

Čo môžeme očakávať?

Keď už máme problém veriť rôznym leakom, tak patenty nám často poslúžia veľmi dobre. Síce nepotvrdzujú nič, ale naznačujú možné technológie, ktoré sa v produktoch môžu vyskytovať. A to sa týka aj druhej generácie VR setu Playstation VR.

Prakticky naisto vieme, že tohto VR setu sa tak skoro nedočkáme. Zástupca spoločnosti Sony už dávnejšie potvrdil, že nechcú trh zahltiť viacerými produktami naraz a preto bude poradie jasné. Najprv vydajú Playstation 5 a až potom sa budú venovať druhej generácii svojho VR setu. Taktiež je však jasné, že tejto technológii veria a určite sa PSVR2 dočkáme.

Ale späť k patentu. Ten naznačuje niekoľko veľmi zaujímavých informácií o tomto VR sete. Podľa neho by mala hráčom konečne odpadnúť starosť o káble, pretože Playstation VR 2 bude bezdrôtový. To znamená automaticky prítomnosť batérie.

Headset by mal podporovať technológiu sledovania očí a taktiež bude sledovať aj náklon hlavy počas hrania vďaka zabudovaným senzorom. Taktiež má podporovať technológiu Foveated Rendering, ktorá headsetu umožní sústrediť vykresľovanie grafických prvkov na miesta, kde sa nachádzajú oči hráča. Tým pádom by segmenty, kde sa hráč nepozerá mohli vykresľovať v nižšom rozlíšenie/menej detailne a hry by vďaka tomu mohli ísť vo vyšších rozlíšeniach.

Ďalšie informácie pochádzajú z leaku, ktorý naznačuje, že batéria v PS VR2 by mala vydržať približne 5 hodín hrania a headset by mal ponúknuť rozlíšenie 2560x1440, 120Hz obnovovaciu frekvenciu a 220° Field of View.

Tak ako sme však spomínali, vydanie nastane až po príchode Playstation 5 konzoly, no Sony potvrdilo, že starý VR headset bude kompatibilný s konzolou, takže si ho môžete preniesť do ďalšej generácie konzoly od Sony.

Zdroj: DualShockers

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk