Ďalší Sony patent naznačuje potenciál novej generácie Playstation VR

Ďalší Sony patent naznačuje potenciál novej generácie Playstation VR

 

Odteraz už bezdrôtovo.

Web LetsGoDigital, ktorému sa už podarilo z patentových úradov po celom svete vyhrabať informáciu, ako vyzerá Devkit Playstation 5 konzoly (ktorý sa potvrdil ako pravdivý) našiel ďalší patent spoločnosti Sony, ktorý sa tentokrát týka druhej generácie Playstation VR.

Obrázky, ktoré sú súčasťou patentu naznačujú Playstation VR headset s dvoma prednými a jednou zadnou kamerou a taktiež aj niečo čo vyzerá ako nová generácia Playstation Move ovládača. VR headset by mal mať dodatočné LED svetlá a taktiež aj mikrofón. K dispozícii by mala byť aj možnosť samostatnej kamery na sledovanie pohybov užívateľ na štýl Playstation Camera alebo Kinectu.

Headset bude fungovať bezdrôtovo a s ďalšími zariadeniami bude komunikovať cez Bluetooth a tým pádom bude v headsete integrovaný aj zdroj napájania.

Ďalšia informácia z tohto patentu hovorí o „transparentnom“ pohľade, vďaka ktorému budete môcť vidieť svoje okolie cez obrazovku headsetu. To môže byť veľmi šikovne použité napríklad pri rôznych AR hrách, pretože tento pohľad sa dá kombinovať s klasickým headset pohľadom.

Sony už potvrdila, že PS VR2 nebude vydaná spolu s konzolou Playstation 5, no zároveň prezradila, že súčasná generácia PS VR bude kompatibilná s ďalšou konzolou, ktorá má prísť na budúci rok.

Zdroj: LetsGoDigital

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk