Dualshock 5 ovládač sa bude vedieť pripojiť na internet bez konzoly Playstation 5

Dualshock 5 ovládač sa bude vedieť pripojiť na internet bez konzoly Playstation 5

 

Prezradzuje to patent.

Už oficiálne vieme, že Sony pribalí k novej konzole počas budúcoročných Vianoc aj nový ovládač, Dualshock 5. A o ňom vieme napríklad to, že bude obsahovať úplne novú technológiu impulse triggerov, zlepšenú životnosť batérie a ďalšie potrebné vychytávky. Zdá sa však, že sme objavili ďalšiu.

Na patentovom úrade sa totiž objavil patent spoločnosti Sony, ktorý prezrádza, že Dualshock 5 by mal disponovať technológiou, ktorá mu umožní priamo sa pripojiť na internet a to dokonca bez toho, aby k tomu potreboval Playstation 5 konzolu.

Ak ste už o tejto technológii počuli, tak pravdepodobne to bolo vďaka ovládaču k službe Google Stadia, ktorý bude fungovať na podobnom princípe. Výhody tohto systému sú jasné a určené pre službu Playstation Now. Tým, že ovládač bude komunikovať priamo s Wi-Fi routerom, zníži sa odozva pri ovládaní.

Doteraz to totiž fungovalo tak, že keď fungujete v službe Playstation Now na konzole Playstation 4, tak najprv bol signál z ovládača odoslaný do konzoly a konzola následne „pingla“ server, ktorý vykonal vstup a následne bol obraz odoslaný užívateľovi. Odstrihnutím „prostredníka“ (v tomto prípade konzoly) sa urýchli proces a zníži odozva.

Samozrejme, stále ide o patent a nikto negarantuje, že sa táto technológia objaví vo finálnom produkte. Lenže vzhľadom na výhody, ktoré ponúka a fakt, že Sony chce tlačiť na popularitu služby Playstation Now je to viac ako logické.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk