Dead Island 2 by mal vstať z mŕtvych až na novej generácii konzol
Fáma

Dead Island 2 by mal vstať z mŕtvych až na novej generácii konzol

 

Po šiestich rokoch vývojárskeho pekla by malo pokračovanie zombie sekačky Dead Island vyjsť v roku 2020 na konzoly PS5 a Xbox Scarlett... alebo akokoľvek sa nový Xbox bude volať.

Ak ste už aj zabudli, že nejaký Dead Island je v príprave, nemusíte sa cítiť previnilo. Hra totiž bola oznámená na E3 ešte v roku 2014, a to mimoriadne štýlovým trailerom – popravde, jedným z najlepších, aké sme kedy videli. Bohužiaľ, do dnešného dňa nemáme viac než upútavku samotnú a krátky zostrih gameplay záberov, preto aj väčšina hráčov kedysi očakávanú hru vytesnila z hlavy. A vzhľadom k tomu, že sa pomaly blíži Dying Light 2, ktorý vyzerá skutočne úžasné... no, jednoducho si prečítajte moje dojmy z hry, ktoré som nazbieral na tohoročnom Gamescome.

Ale naspäť k Dead Island 2.

Dead Island 2 si ako horúci zemiak medzi sebou pohadzovalo viacero štúdií, pričom posledným, ktoré bolo za vývoj zodpovedné, je Dambuster Studios.

V roku 2014 som, krátko po E3-ke, navštívil aj s kolegami Gamescom, kde nám autori odprezentovali krátke gameplay demo z Dead Island 2. Vtedy ešte hru vyvíjalo štúdio Yager. V preview článku som o DI 2 napísal:

„Aj napriek tomu, že Dead Island 2 sa v súčasnosti nachádza v pre-alfa verzii, hra vyzerá prekvapivo dobre. Všimli sme si niekoľkých technických nedostatkov, grafika a detaily však boli na vysokej úrovni, prostredie vyzeralo uveriteľne. Animácie, najmä tie spojené s krvou, si ešte zaslúžia poctivú dávku práce, ak však vývojárske štúdio Yager udrží nasadené tempo, čaká nás naozaj brutálne zábavná jar.“

Nuž, s odstupom času si človek uvedomí, ako naivné bolo myslieť si, že sa hry dočkáme na jar budúceho roka. Ak vás zaujíma, ako Dead Island 2 v roku 2014 skutočne po hernej stránke vyzeral, prečítajte si moje, už spomínané, preview:

Informácie, resp. dohady o tom, že Dead Island 2 by mal vyjsť ako štartovací titul pre budúcu generáciu konzol, priniesol portál comicbook.com. Podľa tohto webu by mal DI 2 obsahovať akúsi „revolučnú“ technológiu vykresľujúcu krvavosť v hrách. Samotná webstránka však sama upozorňuje, že ide naozaj len o „šuškanicu“.

Bolo by však skvelé vidieť Dead Island 2 vstať z mŕtvych, čo poviete? Zahrali by ste si vôbec pokračovanie po toľkých rokoch? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: comicbook.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk