Prvá veľká exkluzivita pre Playstation 5?: Tvorcovia Killzone a Horizon pracujú údajne aj na reštarte SOCOM série
Fáma

Prvá veľká exkluzivita pre Playstation 5?: Tvorcovia Killzone a Horizon pracujú údajne aj na reštarte SOCOM série

 

Prvá veľká exkluzivita od Sony s dôrazom na multiplayer.

Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že holandské štúdio Guerrilla Games sa rozrástlo na takú veľkosť, že je schopné pracovať na dvoch hrách naraz. A asi nikto nepochybuje, že prvá skupina pracuje na druhej časti Horizon, tak tá druhá skupina bola zahalená rúškom tajomstva. Pravdepodobne najbezpečnejší tip je, že pracujú na novej časti Killzone série, no posledné informácie naznačujú, že to môže byť úplne inak.

Už dlhšie sa špekulovalo o tom, že Sony hľadá interný tím vrámci svojich štúdií, ktorý by sa chopil ich kedysi populárnej série SOCOM a zdá sa, že voľba padla práve na Guerrilla Games. Informáciu priniesol známy herný insider Tidux.

Hra má byť PS5 launch hrou a bude zameranou na multiplayer, čo sme tu v podaní Sony štúdií už fakt dlho nemali. Niekoľko hodín na to sa navyše objavil ďalší leak, ktorý približuje údajné informácie z hry.

  • Nový SOCOM má byť zameraný na kompetitívny aspekt a bude náročnou a taktickou tímovou strieľačkou
  • Ku konzultácii boli prizvaní členovia NAVY Seals, kvôli konzultácii a aj keď hra nebude vyslovene simuláciou (zábava je na prvom mieste), tak vývojári sa snažia o čo najväčšiu autenticitu všetkého, vrátane prostredí, zvukov zbraní a hrateľnosti
  • Mapy budú mať zničiteľné prostredie a unikátny systém striedania počasia a dňa/noci
  • Všetky zbrane budú projektilové, nie hit-scan, ako to býva v mnohých strieľačkach
  • Autori kladú veľký dôraz na prepracovanosť súbojov. Ak vás teda napríklad nepriateľ trafí do kolena, spomalí to váš pohyb
  • Samozrejme v hre nebude chýbať úprava postáv a aj herné triedy, ako napríklad Demolition, Sniper, Riot Control, Medic atď.
  • Aj keď hra je viac smerovaná k multiplayeru, kampaň pre jedného hráča nebude chýbať. No tá nebude zameraná na príbeh, ale skôr pôjde o rôzne scenáre, ktorých úlohou bude otestovať hráča a dokonca sa chystá aj nejaký PvPvE herný mód
  • Hra využije všetky nové prvky Playstation 5 vrátanie haptických triggerov a ray-traced audia

Poslednou hrou v SOCOM sérii bol SOCOM 4 U.S. Navy SEALs, ktorý vyšiel v roku 2011 na Playstation 3, no jeho neúspech znamenal nie len odloženie série na poličku, ale aj zatvorenie štúdia Zipper Interactive. 

Zdroj: Twitter/Reddi

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk