Takto bude pravdepodobne vyzerať Dualshock 5 – ovládač ku konzole Playstation 5

Takto bude pravdepodobne vyzerať Dualshock 5 – ovládač ku konzole Playstation 5

 

Opäť raz úradujú patenty.

O tom, ako bude vyzerať ovládač k Playstation 5 sa špekuluje veľa. Nedávno sa napríklad objavili informácie, že Dualshock 5 bude obsahovať namiesto dotykovej plochy LED displej. Všetko sú však špekulácie.

Oveľa dôveryhodnejším zdrojom sú však patentové úrady, kde si spoločnosti musia zaregistrovať svoje nápady, aby im ich niekto náhodou neukradol. A práve na stránke Japonského patentového úradu sa objavili obrázky patentu, ktoré naznačujú vzhľad Dualshocku 5 a aj porovnanie s Dualshockom 4.

A rozdiely sú...prekvapujúco malé. Všimnúť si môžeme napríklad trochu menšie analógové páčky, trochu väčšie triggery (tie by však mali byť adaptívne), implementáciu USB-C konektora a ovládač má obsahovať vylepšený reproduktor.

Asi najväčšou zmenou oproti Dualshocku 4 je úplné odstránenie svetelného panelu na vrchu ovládača. Či však vrchná plocha bude opäť iba dotyková, alebo sa chystá niečo nové, to sa z nákresov posúdiť nedá.

Tento patentový nákres súhlasí s informáciami od magazínu Wired, ktorý tvrdil, že ovládač je veľmi familiárny, no s určitými zlepšeniami.

Celý patent si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk