PlayStation 5 vám sľúbi to isté čo Stadia – Hranie bez loadingov a okamžite

PlayStation 5 vám sľúbi to isté čo Stadia – Hranie bez loadingov a okamžite

 

Uvidíme, či nepôjde o marketingovú frázu.

Včera nastalo oficiálne spustenie služby Google Stadia, ktorá sľubuje niekoľko revolučných vecí. Hranie okamžite po kúpe hry a žiadne sťahovanie. A taktiež žiadna nútená kúpa hardvéru. Zdá sa však, že konkurencia si silu takýchto technológií veľmi dobre uvedomuje a plánuje poskytnúť niečo podobné. Samozrejme vrámci možností.

Redaktor Kotaku Jason Schreier totiž prezradil, že frázy ako „Hrajte okamžite, stiahnite si iba to čo potrebujete a hrajte bez loadingov“ majú byť jedny z hlavných benefitov pre majiteľov chystanej konzoly PlayStation 5.

To tretie dáva zmysel. Už len prítomnosť SSD diskov výrazne zrýchli načítavacie časy hier a keď k tomu Sony pridá aj nejakú softvérovú mágiu, tak výsledok by mohol byť zaujímavý.

Stiahnuť iba to čo potrebujete – o tom sa už taktiež dlhú dobu hovorí. Že si budete môcť do disku konzoly nainštalovať iba tie súčasti hier, ktoré tam chcete mať. Ak vás teda napríklad nezaujíma kampaň v Battlefield V, tak si ju môžete zmazať, čo zníži zaplnenie pevného disku.

A fráza „hrajte okamžite“? Tá znie určite zaujímavo. A ak to nebude iba marketingový trik, tak predpokladáme, že Sony chce nejakým spôsobom umožniť užívateľom hrať hry ešte predtým ako sa stiahnu.

Je však skvelé vedieť, že konkurencia v podobe Stadie posúva súčasné herné platformy vpred. A nepochybujeme, že s niečím podobným sa bude snažiť zaujať aj Microsoft. Samozrejme, potrebu kúpy hardvéru súčasné platformy nezmažú, no vyvažujú to možnosťou kvalitnejšieho lokálneho hrania. 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk