Zdieľanie zážitkov a sociálnosť naberú v Playstation 5 ešte väčšiu prioritu

Zdieľanie zážitkov a sociálnosť naberú v Playstation 5 ešte väčšiu prioritu

 

Sony si dala patentovať nový systém, ktorý k tomu pomôže.

Share tlačidlo sa stalo už tradičnou a očakávanou súčasťou Dualshock gamepadov a podľa všetkého sa bude objavovať aj v piatej generácii tohto gamepadu. Sony chce, aby boli hráči sociálni a aby vedeli veľmi jednoducho zdieľať svoje herné zážitky a presne na to tam to tlačidlo je.

A zdá sa, že na sociálne funkcie bude Sony tlačiť aj v novej generácii konzol Playstation. Spoločnosť si totiž dala patentovať novú technológiu, ktorú nazýva „Social Tagging.

Táto technológia by mala podľa popisu fungovať tak, že vždy keď stlačíte Share tlačidlo a vyzdieľate screenshot/video z hrania hry, konzola preskúma metadáta ako napríklad v ktorej časti mapy ste sa nachádzali, čo ste robili, aké postavy sa okolo vás nachádzali atď. Následne vždy keď sa bude nejaký iný hráč nachádzať v rovnakej časti mapy alebo bude vykonávať podobnú činnosť, bude vedieť vyhľadať relevantné videá/screenshoty. To by mohlo nepochybne pomôcť v situácii, kedy sa zaseknete v hre a potrebujete nájsť pomoc pri postupe ďalej.

Tento patent môže byť naviazaný na informácie o tom, že Playstation 5 by mala obsahovať AI pomocníka s názvom Playstation Assist a tým pádom by mohli tieto dve funkcie prepojiť, aby ste sa mohli zároveň hrať a zároveň nájsť spôsob, ako sa v hre dostať ďalej.

Zdroj: GamesRadar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk