Beriete ako istotu, že Sony bude na E3 2020? Ruku by sme za to do ohňa nedali

Beriete ako istotu, že Sony bude na E3 2020? Ruku by sme za to do ohňa nedali

 

E3 by tak stratila na prestíži.

Keď Sony na začiatku 2019 oznámila, že sa nezúčastní výstavy E3, tak mnoho fanúšikov bolo sklamaných, no na druhej strane sa to dalo očakávať. Konzolová generácia sa totiž chýlila ku koncu a Sony už malo ohlásené prakticky všetky first-party hry, ktoré plánovala na Playstation 4 vydať. A radšej nemať žiadnu konferenciu, ako mať niečo, pri čom budú fanúšikovia zaspávať však?

V roku 2020 sa však považovalo prakticky za istotu, že Sony sa na výstave ukáže. Je totiž na čase prepnúť na mód Playstation 5 a ohúriť hráčov svojou ponukou. Samozrejme, predstavenie konzoly sa čaká ešte pred E3, ako to už býva zvykom, no E3 má byť o hrách a to Sony vždy išlo.

Preto je celkom prekvapujúca nová informácia s ktorou prišiel web VideoGameChronicle. Jeho zdroje totiž prezradili, že Sony sa momentálne nemá v pláne zúčastniť výstavy E3 ani v tomto roku, zatiaľ čo ostatní „veľkí hráči“ momentálne vyjednávajú o podmienkach. Taktiež aj zdroje z vnútra Xbox tímu prezradili, že Microsoft sa na E3 2020 pripravuje s vedomím, že Sony sa E3 nezúčastní.

Svoj komentár si k tomu neodpustil ani známy herný analytik Michael Patcher zo spoločnosti Wedbush Securities, ktorý taktiež potvrdil, že podľa jeho zdrojov sa Sony neplánuje zúčastniť na tejto výstave.

Uvidíme teda, nakoľko oficiálne sa Sony zatiaľ k tomuto nevyjadrilo. Už teraz je však jasné, že Microsoft na E3 2020 bude (potvrdil to Phil Spencer). Otázkou však zostáva, kedy Sony ukáže svoju Playstation 5 konzolu svetu. Informácie naznačujú, že by k tomu mohlo prísť počas mesiaca február, podobne ako bola odhalená Playstation 4.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk