Budeme si môcť Dualshock 5 nabíjať bezdrôtovo? Vyzerá to tak, že možno áno

Budeme si môcť Dualshock 5 nabíjať bezdrôtovo? Vyzerá to tak, že možno áno

 

Opäť raz prišiel patent a prezradil, čo Sony možno chystá.

A opäť tu máme patent, ktorý prezrádza možné funkcie konzoly Playstation 5, prípadne jeho ovládača Dualshock 5. A opäť raz pripomíname, že ide o patent a preto nikde neexistuje záruka, že takýto produkt uvidíme v predaji. Každopádne sa zdá, že Sony preskúmava možnosti bezdrôtového nabíjania svojho ďalšieho gamepadu.

Dnes totiž bol zverejnený patent spoločnosti Sony, ktorého dátum registrácie bol 24. augusta 2018. Tento patent popisuje možnosti bezdrôtového nabíjania gamepadu prostredníctvom adaptéra, ktorý sa pripája ku gamepadu.

Ak si dobre prezriete obrázky nižšie, ktoré pochádzajú práve z patentu, tak si môžete všimnúť, že ide o podobné príslušenstvo, ako boli tie dodatočné páčky, ktoré Sony vydalo začiatkom tohto roka. Preto je otázne, že v prípade, že Sony sa rozhodne takéto príslušenstvo vydať, či sa ho dočkáme len na nový Dualshock 5, alebo to nebodaj príde aj na starý ovládač. Dualshocku 4 by to s jeho tragickou výdržou na jedno nabitie určite pomohlo.

Otázkou taktiež zostáva, čo sa skrýva pod nákresom „Charging Base,“ pretože podľa veľkosti tejto plochy by to pokojne mohla byť samotná konzola Playstation 5, ktorá by tak mohla fungovať ako nabíjacia stanica, kde by ste gamepad mohli po dohraní odložiť, aby sa medzitým nabíjal.

Čo nám pripomína dávnejší koncept dizajnu Playstation 5, ktorý vytvoril nemecký Youtube kanál Turn On a ktorý bezdrôtové nabíjanie Dualshocku obsahoval.

Na to, či tento zaujímavý koncept niekedy uvidíme aj v realite si však budeme musieť počkať.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk