Keď už Sony nechce prezradiť nové informácie o Playstation 5, tak to spravilo AMD

Keď už Sony nechce prezradiť nové informácie o Playstation 5, tak to spravilo AMD

Síce sme sa toho veľa nedozvedeli, no AMD si aspoň spravilo srandu z Intelu.

AMD malo v noci svoj „Financial Day,“ čo v prípade tejto spoločnosti znamená 4+ hodinovú prezentáciu plnú PowerPointu, Excelu a až príliš veľa slov a textu. Proste ide o neatraktívne podujatie pre bežného konzumenta, no my bežní konzumenti nie sme a preto sme ho jedným okom so záujmom sledovali. Nové konzoly sa totiž blížia a preto sme očakávali, že AMD prezradí aspoň niečo.

A prezradilo. A to niekoľko veľmi dôležitých informácií. V prvom rade sme sa dočkali oficiálneho potvrdenia, že Playstation 5 bude rovnako ako Xbox Series X používať RDNA 2 architektúru grafického čipu čo znamená hardvérovú podporu ray-tracingu, a 50% zvýšenie efektívnosti oproti RDNA 1, čo je veľmi odvážne prehlásenie.

Dôležité je to preto, lebo doteraz sa špekulovalo (a takto to bolo uvedené aj na oficiálnej Playstation 5 stránke), že nová konzola od Sony bude používať RDNA a toto prehlásenie teda znamená, že nové konzoly si budú veľmi podobné.

AMD taktiež potvrdilo, že rok 2020 bude patriť Zen 2 procesorom, no už na začiatku budúceho roka nás čaká vylepšenie tejto architektúry v podobe Zen 3. Tá bude taktiež postavená na 7nm procese a následne v roku 2022 by sme sa mali dočkať Zen 4, ktorá už bude postavená na 5nm výrobnom procese.

AMD si taktiež neodpustilo rýpnutie do spoločnosti Intel, ktorá v procesorovom segmente za AMD v poslednom období výrazne zaostáva, čo nakoniec priznal aj finančný šéf Intelu George Davis, keď prezradil, že AMD dobehnú najskôr v roku 2021. Zástupcovia AMD prakticky skonštatovali, že neočakávali, že konkurencia bude na tom takto zle, no to neznamená, že zaspia na vavrínoch a naďalej budú svoje procesory vylepšovať.

Firma taktiež potvrdila že 7nm+ výrobný proces, ktorý bol pôvodne plánovaný pre RDNA 2 sa presúva na RDNA 3 a tým pádom vlastne vieme, že APU oboch konzol budú postavené na 7nm výrobnom procese.

Zdroj: AMD

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk