Neuveriteľne komplikovaný leak naznačuje, že Playstation 5 sa výkonom nedotiahne na Xbox Series X

Neuveriteľne komplikovaný leak naznačuje, že Playstation 5 sa výkonom nedotiahne na Xbox Series X

Je však dôveryhodný?

Nakoľko Sony stále mlčí ohľadom svojej Playstation 5 konzoly, tak sa vo svete špekulácií a leakov neustále objavujú nové informácie a „zaručené leaky“ o tom, čo môžeme od tejto konzoly očakávať. Drvivá väčšina z nich sa však objavuje na 4chane a Pastebin a asi ťažko ich považovať za niečo relevantné. Pri leakovaní je totiž extrémne dôležité, aby bola osoba, ktorá za nimi stojí dôveryhodná. A presne takéto niečo sa stalo teraz.

Prezývka na fóre NeoGAF o’dium za ktorou sa skrýva indie vývojár (čo je overené moderátormi fóra NeoGAF a ResetEra) totiž zverejnil hádanku, ktorá by mala priblížiť výkon dev kitov Playstation 5 konzoly. Informácie má podľa vlastných slov od známych vývojárov, ktorí majú Playstation 5 pre vývojárov k dispozícii a podelili sa s ním o svoje informácie. Aj tu však opäť treba pristupovať s rezervou, nakoľko opäť ide o nepotvrdené informácie.

O´dium uverejnil obrázok vtáka, ktorý v zobáku nesie list určený pre architekta Playstation 5 Marka Cernyho. K tomu je pripojený text vrátane opakujúcej sa sekvencie slova Coo (zvuk, ktorý tento vták vydáva)

Komunita sa okamžite pustila do lúštenia tohto netradičného leaku a prišli na to, že počet Coo by mal znamenať počet výpočtových jednotiek, ktoré bude obsahovať Playstation 5 konzola, ktorý je tak stanovený na číslo 52 a tie by mali dosiahnuť takt 1743 MHz, čo by malo konzole dať teoretický výpočtový výkon 11,06TFLOP, čo je takmer o 1TFLOP menej ako to, čo prezentoval Microsoft pri Xbox Series X.

Konzola by mala mať 16GB RAM s priepustnosťou 512GB/s.

Otázkou teda je, či si z nás tento indie vývojár strieľa, alebo či skutočne poukázal na výkon novej konzoly ešte pred jej oficiálnym predstavením. Faktom však zostáva, že všetky špecifikácie, ktoré zverejnil sa zdajú celkom rozumné a realistické a frekvencia by sa mohla ešte upraviť podľa potreby, aby výkonnostný rozdiel medzi Playstation 5 a Xbox Series X nebol taký veľký.

Nič to. Nakoľko Sony stále mlčí, tak si musíme čas krátiť aspoň takto. Zatiaľ absolútne netušíme, kedy Sony plánuje ukázať svetu svoju konzolu.

Zdroj: NeoGAF

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk