Bývalý šéf Xboxu: Z predstavenia PS5 nie som sklamaný. Sony urobilo niekoľko chytrých krokov

Bývalý šéf Xboxu: Z predstavenia PS5 nie som sklamaný. Sony urobilo niekoľko chytrých krokov

 

Pohľad z druhej strany barikády.

K predstaveniu Playstation 5 sa už stihlo vyjadriť viacero vývojárov a herných osobností a jednou z nich je Albert Penello, bývalý šéf marketingového oddelenia Xboxu, ktorý po 17 rokoch v máji 2018 odišiel z Microsoftu. A podľa neho bola prezentácia dobrá a Sony predstavilo niekoľko veľmi zaujímavých funkcií novej konzoly.

V prvom rade však vyjadril menší zmätok z dynamických frekvencií, ktoré bude mať táto konzola. V konzolovom biznise je totiž štandardom poskytovať vývojárom fixné frekvencie, aby mali vždy k dispozícii plný výkon a Playstation 5 bude v tomto prípade výnimkou. Taktiež vyjadril údiv nad tým, že Sony plánuje zvyškový výkon procesora v novej konzole posielať na pomoc grafickému čipu, ak to bude situácia umožňovať.

Následne skonštatoval, že ho predstavenie Playstation 5 nesklamalo, pretože nikdy neočakával, že konzola výrazne prekročí špekulovanú hranicu grafického výkonu 9TFLOP: „Myslím si, že Sony spravilo niekoľko chytrých krokov. Pamätajte, nikdy som si nemyslel, že výkon konzoly bude výrazne väčší ako 9TFLOPs, takže sklamaný nie som. Ak bude táto konzola stáť 399$, tak to bude dobrá ponuka.“

Na otázku, či cenu Playstation 5 nevystrelí nahor špecificky dizajnovaý SSD disk odpovedal, že špecificky dizajnovaný disk vsadený na základnej doske má aj Xbox Series X a to aj napriek tomu, že je pomalší.

Zdroj: ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk