PS5 má byť "100-krát rýchlejšia" ako jej predchodca

PS5 má byť "100-krát rýchlejšia" ako jej predchodca

 

Za všetko môže ultrarýchly SSD disk.

Zdá sa, že nahrávacie obrazovky nám v novej generácii konzol budú naozaj robiť oveľa menej vrások ako v minulosti. Aj keď určite bude na mieste počkať si na reálne výsledky. Predikcie však zatiaľ hovoria v prospech Sony. Prvé náznaky sa ukázali v deme Unreal Engine 5, ktoré demonštrovalo výkon novej PS5. V jednej scéne z dema sa totiž mala objaviť obrazovka s načítaním, ale nič také sa nestalo. Podľa Tima Sweeneyho je to naozaj tak a hovorí, že "s ničím tak výkonným ako SSD v PS5 sa ešte nestretol". To, že šéf Epicu pravdepodobne nerozpráva do vetra, môže naznačovať aj zverejnený dokument strategického mítingu Sony.

Počas strategického mítingu Sony, ktorý sa uskutočnil minulý týždeň, diskutovala spoločnosť najmä o tom, ako rýchlosť nového SSD disku urýchli celý systém. Výsledkom by malo byť až 100-násobné zlepšenie výkonu oproti PS4. Rýchlosť disku má byť porovnateľná s najvýkonnejšími SSD diskami v súčasných high-end PC zostavách. 

Pomocou vysokorýchlostného SSD, ktoré bolo navrhnuté na mieru, budú rýchlosti spracovania údajov približne 100-krát rýchlejšie ako v PS4.

Sony
Zdroj: LadBible, vg247, Titulný obrázok: gamespot 
 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk