EA získalo licenciu LaLiga pre sériu FIFA na ďalšiu dekádu

EA získalo licenciu LaLiga pre sériu FIFA na ďalšiu dekádu

 

Barcelona a Real to istia.

Oficiálne licencie sú jedným z dôvodov, prečo si séria FIFA od EA Sports užíva priazeň svojich zákazníkov. Konkurenčná eFootball PES jej v tomto jednoducho nestačí a každoročne sa to odráža aj na predajoch.

A uvedomuje si to aj Electronic Arts. Vydavateľ totiž oznámil, že spolu s vedením španielskej najvyššej futbalovej súťaže, LaLiga uzatvoril novú zmluvu, ktorá umožní, aby sa v hre nachádzali oficiálne kluby a to až do roku 2030. EA tak bude môcť používať výzor hráčov, oficiálne klubové logá, oficiálne logá súťaže a to vo všetkých módoch vrátane FIFA Ultimate Team, Team of the Week, Player of the Month a Team of the Year.

Vzhľadom na to, že FC Barcelona a Real Madrid patria medzi najobľúbenejšie kluby na svete je toto rozhodnutie viac ako logické. EA a ani vedenie ligy však neupresnili, či ide o exkluzívnu licenciu, alebo ju dostane aj séria PES, no nakoľko zmluva nebola hlásená ako exkluzívna, tak predpoklad je, že to tak ani nebude. Ani jedna zo strán nezverejnila detaily novej zmluvy.

FIFA 21 príde 9. októbra na PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch a v next-gen verzii aj na Playstation 5 a Xbox Series X.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk