Epic Games: PlayStation 5 je majstrovské dielo systémového dizajnu

Epic Games: PlayStation 5 je majstrovské dielo systémového dizajnu

 

Ďalšie odvážne slová.

Minulý mesiac sme mohli vidieť parádne technologické demo, ktoré ukazovalo kvality nového Unreal Engine 5. Následne sme sa dozvedeli, že vývoj tejto technológie vznikal aj v rámci spolupráce so Sony, kde sa kládol veľký dôraz na SSD a technológie použité v PlayStation 5.

CEO spoločnosti Epic Games, Tim Sweeney, už niekoľkokrát zdôraznil, že PlayStation 5 je geniálna konzola, ktorá dokáže ohromné veci. K týmto vyjadreniam sa teraz pridáva aj Nick Penwarden, ktorý v Epic Games zastáva pozíciu viceprezidenta. "Konzola PlayStation 5 je jednoducho majstrovské dielo systémového dizajnu, ktorá je svojím výpočtovým a grafickým výkonom veľkým krokom vpred. Navyše pokiaľ ide o technológiu ukladania a kompresie dát, tak môžeme hovoriť o revolúcii. PlayStation 5 umožňuje vytvárať nové druhy zážitkov a hier.", zdôraznil Penwarden.

Je zrejmé, že spolupráca Sony a Epic Games naďalej pokračuje. My zatiaľ poznáme dizajn, technické špecifikácie a prvý nástrel hier. Otázna je však cena. Všetko by sme sa mali dozvedieť v horizonte najbližších mesiacov. Samotná konzola by mala doraziť koncom toho roka.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk