Sony zvažuje kúpu tvorcov looter hry Warframe a štúdia Splash Damage

Sony zvažuje kúpu tvorcov looter hry Warframe a štúdia Splash Damage

 

Dvojitá akvizícia na ceste?

Sony a Nintendo si to uvedomujú už dlho a uvedomil si to aj Microsoft. Obsah je kľúčový. A tak sú dôležité aj zdroje, aby ste tento obsah vytvárali, v tomto prípade herné štúdiá.

Preto Microsoft v posledných dvoch rokoch vytvoril/kúpil 8 herných štúdií a Sony v minulom roku kúpila Insomniac Games. A táto konsolidácia herného priemyslu zdá sa bude pokračovať. Sony má už totiž zaostrené na svoju ďalšiu korisť.

Podľa magazínu Bloomberg, totiž Sony zvažuje investíciu do Hong-Kongskej spoločnosti Leyou Technologies Holdings Ltd. Asi sa nebudeme diviť, ak by ste o tejto spoločnosti nikdy v živote nepočuli a preto vám vysvetlíme, čo by kúpa tejto spoločnosti znamenala.

Leyou Technologies Holdings Ltd. Je totiž materskou spoločnosťou herných štúdií ako Digital Extremes a Splash Damage. Prvé menované štúdio vytvorilo extrémne populárnu free-to-play looter hru Warframe

A Splash Damage zas niekedy dávno vytvorilo hry Brink a Dirty Bomb a naposledy sme ich mohli registrovať ako pomocné štúdio pri vývoji Gears Tactics.

Okrem toho ma Leyou aj menšinový podiel v štúdiu Certain Affinity (20% s možnosťou odkúpenia v roku 2020), ktoré napríklad pomáhalo s vývojom Call of Duty: Modern Warfare Remastered a Halo: The Master Chief Collection. A taktiež vlastní aj spoločnosti Athlon Games(Athlon vlastní podiel v spoločnosti LCG Entertianment/Telltale Games), Kingmaker a Radiance Games. 

Na to, aby však Sony mohla túto spoločnosť získať, potrebuje poraziť dvoch svojich konkurentov. Záujem o kúpu Leyou totiž hlásia aj spoločnosti iDreamSky Technology Holdings Ltd. a Zhejiang Century Huatong Group Co.

Vedenie spoločnosti chce nájsť nového majiteľa ešte v priebehu tohto mesiaca a cena sa momentálne odhaduje na 1,23 miliardy dolárov. Je však zrejmé, že vzhľadom na viacerých konkurentov sa táto cena ešte vyšplhá hore a bude zaujímavé sledovať, či bude Sony ochotné zainvestovať takúto sumu. Cena akcií Leyou samozrejme okamžite vystrelila nahor, čo predraží aj chystanú kúpu spoločnosti.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk