Epic: Vychvaľovanie Playstation 5 nemá žiaden súvis s 250 miliónmi, ktoré sme dostali od Sony

Epic: Vychvaľovanie Playstation 5 nemá žiaden súvis s 250 miliónmi, ktoré sme dostali od Sony

 

Samozrejme Tim.

Spoločnosť Epic Games v posledných rokoch prehĺbila spoluprácu so Sony a všetko to vyvrcholilo Unreal Engine 5 demom Lumen in the Land of Nanite, ktoré dalo Playstation 5 konzole PR úplne zdarma a členovia tímu Epic Games na čele so šéfom Timom Sweeneym zahrnuli konzolu a aj Sony obrovskou chválou.

A to dokonca takou, že mnohí začali mať podozrenie, že niečo za tým je. Už len fakt, že Epic nemohol v rozhovore po predstavení povedať meno konkurenčnej konzoly naznačoval, že minimálne toto demo bolo podporované spoločnosťou Sony. A keď prišli koncom týždňa správy o investícii vo výške 250 miliónov do štúdia Epic Games od Sony, tak mnohí to brali ako potvrdenie toho, prečo bolo demo prezentované tak ako bolo.

Tim Sweeney však tvrdí, že situácia sa udiala presne opačne. Že Epic spolupracoval zo Sony na implementácii Unreal Engine 5 v ich konzole a až po zverejnení dema a po chvále tejto konzoly sa začali rozprávať o možnej investičnej príležitosti. Taktiež poprel, že by jeho komentáre smerované k Playstation 5 boli akokoľvek podmienené touto obrovskou investíciou.

Pre Epic je týchto 250 miliónov „drobná suma.“ Hodnota Epicu je totiž v súčasnosti na úrovni 17,86 miliardy dolárov za čo vďačí primárne úspechu Fortnite. Každopádne, Sony prišlo dosť neskoro. V roku 2012 totiž kúpil Tencent 40% podiel v Epic Games za „trápnych“ 330 miliónov dolárov. Dnes, v roku 2020 im 250 miliónová investícia priniesla Sony 1,4% podiel v tejto spoločnosti.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk