Sony výrazne navýšilo plán výroby Playstation 5 a do konca roka chce mať k dispozícii 10 miliónov kusov konzol

Sony výrazne navýšilo plán výroby Playstation 5 a do konca roka chce mať k dispozícii 10 miliónov kusov konzol

 

A opäť za to môže korona.

Nie je to tak dávno, čo nás renomovaný magazín Bloomberg informoval o tom, že Sony plánuje oveľa nižšiu produkciu svojej konzoly Playstation 5 oproti Playstation 4 tesne po jej vydaní. Táto informácia pochádzala priamo od Sony, ktorá kvôli koronakríze a ďalším dôvodom (tu sa špekulovalo o nie príliš nízkej cene konzoly) očakávala pomalší nábeh predajov, ako tomu bolo v minulej generácii.

Ale situácia sa mení a o novom vývoji nás opäť informoval Bloomberg a so svojou reportážou sa pridalo aj Nikkei. Podľa oboch týchto reportáží totiž Sony dokázalo zarezervovať pre svoju novú konzolu Playstation 5 ďalšie výrobné kapacity a viac ako zdvojnásobilo pôvodné plány výroby konzoly Playstation 5. Zatiaľ čo doteraz znel plán výroby 5-6 miliónov kusov konzol do marca 2021, tak momentálny plán znie 10 miliónov kusov konzol vyrobených do konca roka.

Z toho by malo byť 5 miliónov konzol k dispozícii už do konca septembra a ďalších 5 miliónov v období október-december, no tieto konzoly pôjdu do predaja primárne až v úvodných mesiacoch roka 2021. Dôvod je celkom paradoxný – koronavírus.

Totižto na jednej strane je pravda, že koronavírus so sebou priniesol ekonomické problémy a pravdepodobne nás čaká recesia v mnohých krajinách, no na druhej strane, herný biznis je tichým víťazom koronakrízy (ak by sme mohli takýto prívlastok vôbec použiť). Hlavne v mesiacoch marec-máj boli tržby herného priemyslu doslova rekordné a znenazdajky sa opäť začali predávať aj old-gen konzoly. Sony tak očakáva, že dopyt po nových konzolách by mohol byť väčší, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Nikkei a Bloomberg k tomu pripájajú ešte niekoľko zaujímavých informácií. Výroba Playstation 5 sa začala v júni tohto roka a momentálne už beží na plné obrátky. Je teda dosť možné, že obrázok z fabriky, ktorý sme videli bola reálna Playstation 5 konzola. Taktiež sme sa dozvedeli, že pôvodný plán Sony bol vyrobiť 10 miliónov DualSense ovládačov. Tento počet bol však taktiež navýšený, vzhľadom na to, že aj počet vyrobených konzol bol navýšený.

Zároveň však Bloomberg skonštatoval, že aj napriek zvýšenému počtu vyrobených konzol je možné, že Sony nebude schopné dodať na všetky trhy dostatočné množstvo nových konzol a to kvôli problémom s logistikou.

Zdroj: Bloomberg/Nikkei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk