Zdá sa, že na PlayStation 5 bude možné spustiť úplne všetky PlayStation 4 hry

Zdá sa, že na PlayStation 5 bude možné spustiť úplne všetky PlayStation 4 hry

 

Aj tie, ktoré Sony neotestovalo.

Oficiálne zatiaľ vieme, že spätná kompatibilita pri PlayStation 5 umožní spustiť PlayStation 4 hry. Najprv sa spomínala funkčná stovka najpopulárnejších PS4 hier, neskôr spoločnosť Sony upresnila, že testujú množstvo ďalších hier, ktoré budú v rámci spätnej kompatibility funkčné aj na PlayStation 5.

Po tomto oznámení sme sa viac detailov nedozvedeli. Je zrejmé, že v Sony pilne pracujú na rozšírení ponuky kompatibilných hier, ale konkrétne informácie zatiaľ nemáme. S novinkou však prišiel streamer Lance McDonald, ktorý naznačil, že PlayStation 5 spustí všetky PlayStation 4 hry, a to aj tie, ktoré v Sony ešte neprešli schvaľovacím procesom. "Okolo spätnej kompatibility bol v minulosti zmätok, ale teraz môžem potvrdiť, že PlayStation 5 umožní spustiť akúkoľvek PlayStation 4 hru. Sony pokračuje v testovaní hier, ale systém vám nebude brániť spustiť neotestovanú hru", napísal McDonald.

Svoj príspevok však streamer z Twitteru neskôr zmazal. Stalo sa tak údajne z úcty k Sony, keďže spoločnosť zatiaľ nič oficiálne neoznámila. Je možné, že hry, ktoré ešte neprešli testovaním budú pred spustením na PS5 informovať, že nemusia fungovať správne. Zoznam kompatibilných hier sa môže v budúcnosti postupne rozširovať. V každom prípade na oficiálne detaily si musíme počkať.

Zdroj: wccftech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk