DualSense bude možno vedieť rozpoznať užívateľa, ktorý drží gamepad

DualSense bude možno vedieť rozpoznať užívateľa, ktorý drží gamepad

 

A rovno vás prihlási.

Opäť zamierime do prostredia patentového úradu, pretože spoločnosť Sony si ešte vo februári dala zaregistrovať jeden veľmi zaujímavý patent, ktorý sa na verejnosť dostal pred niekoľkými dňami. Podľa neho by Playstation 5 konzola vďaka DualSense gamepadu mohla vedieť, kto sa opovážil zdvihnúť gamepad zo stola.

Spoločnosti bol totiž priklepnutý patent s názvom Apparatus, System and Method of Authentication, ktorý v sebe obsahuje až príliš veľa vecí, ktorým možno nie každý smrteľník porozumie, no v praxi ide o patent, ktorý by spoločnosti Sony umožnil umiestniť do gamepadu DualSense senzory, ktoré by následne vedeli odosielať do konzoly Playstation 5 telemetrické dáta a tým pádom identifikovať, kto drží ovládač v rukách.

Paradoxom je, že cieľom tohto patentu zo strany Sony je priniesť väčšiu bezpečnosť a je cielený pravdepodobne primárne na schvaľovanie nákupov v Playstation Store a zabráneniu tomu, aby niekto iný používal váš účet. Pridaným benefitom by napríklad mohla byť možnosť automatického prihlásenia do konzoly podľa toho, kto by gamepad zobral zo stola.

V prípade implementácie tejto funkcie by sme sa však nepochybne dočkali aj niekoľkých konšpirátorov, ktorí by v tejto funkcii našli spôsob, ako ich Sony bude sledovať.

Otázne však je, či sa tento patent dostane aj do ovládača DualSense. Jeho registrácia totiž prišla relatívne neskoro a navyše fakt, že si ho Sony dala zaregistrovať ešte nezaručuje, že ho plánuje okamžite použiť.

Zdroj: Uspto.gov

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk