Square ohlásilo Final Fantasy XVI: Vracajú sa akčné súboje a romantiku strieda temný stredovek

Square ohlásilo Final Fantasy XVI: Vracajú sa akčné súboje a romantiku strieda temný stredovek

 

Stredovek neskončil, stredovek trvá.

Najnovšiu prezentáciu Sony nemohla spoločnosť lepšie ako ohlásením novej poslednej fantázie Final Fantasy XVI. Od pätnástky ubehlo už niekoľko rokov a ohlásenie nového dielu bolo už len otázkou času, hoci tu stále bolo to povestné "ale", nakoľko Square dosť zamestnáva remake Final Fantasy VII.

Final Fantasy XVI upustí od realistického tónu predchádzajúcej hry a prinesie späť staré dobré fantasy. Avšak je treba upozorniť, že rozhodne nečakajte štýl Final Fantasy IX. Toto nebude krásna rozprávka, toto bude temný drsný stredovek na štýl Game of Thrones. Aspoň na prvý pohľad.

 

Square sa necháva počuť, že informácie o hry zverejení až budúci rok, čiže sa ešte načakáme, ak nejaká dobrá duša neleakne nejaké správy. Z traileru ale môžeme veľa vyčítať. Tak v prvom rade, súbojový systém bude real-time a dosť nepodobný tomu z 15tky alebo remaku 7. Či bude obsahovať aj svoje originálne elementy, to sa dozvieme neskôr. Nebudú chýbať chocobovia, tradičné vyvolávacie kúzla tu nazvané Eikoni (vo videu je vidieť Shivu, Titana, Phoenixa a Ifrita), vracia sa mýtus kryštálov ovládajúcich svet a známe príšery ako Marlboro, Torama alebo aj Goblini.

Hlavný predstaviteľ sa bude volať Joshua.

Final Fantasy XVI vyjde najprv na PS5 a PC a neskôr aj na bližšie nešpecifikované konzoly.

Zdroj: PlayStation, Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk