Oficiálne: Na spätnú kompatibilitu Playstation 5 s prvými troma generáciami Playstation zabudnite

Oficiálne: Na spätnú kompatibilitu Playstation 5 s prvými troma generáciami Playstation zabudnite

 

Priamo z úst najväčšieho šéfa.

Dlho sa špekulovalo, že Sony ohlási nie len spätnú kompatibilitu s Playstation 4 generáciou, ale aj s konzolami Playstation 3, Playstation 2 a Playstation. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že skôr išlo o zbožné prianie fanúšikov konzoly ako o niečo, čo sa kedy dotklo reality a sen zahrať si na jednej konzole hru z každej Playstation generácie. A teraz to máme potvrdené už aj oficiálne.

Šéf Playstation divízie Jim Ryan totiž v rozhovore pre japonský magazín Famitsu oficiálne potvrdil, že Playstation 5 bude podporovať spätnú kompatibilitu iba s Playstation 4 generáciou: „Pri vývoji novej konzoly sme mali vždy na pamäti inžinierske postupy, ktoré sú špecializované pre konzolu Playstation 5. Mysleli sme na 100 miliónov hráčov z Playstation 4; vedeli sme, že chcú hrať svoje hry z PS4 aj na novej konzole, takže sme samozrejme svoje úsilie venovali spätnej kompatibilite s touto konzolou. Keď sme implementovali toto, tak sme sa taktiež sústredili na implementáciu extrémne rýchleho SSD disku a nového DualSense ovládača zároveň. Takže bohužiaľ, sme nemohli dosiahnuť spätnú kompatibilitu s PS1, PS2 a PS3.“

Bohužiaľ, ani pri spätnej kompatibilite s Playstation 4 nie je situácia úplne jasná. Jim Ryan síce v rozhovore pre Washington Post potvrdil, že 99% hier bude spätne kompatibilných, no neprezradil, či toto číslo Sony dosiahne hneď pri vydaní Playstation 5, alebo bude kompatibilné hry pridávať postupne. 100% jasné je teda iba to, že pri vydaní novej konzoly si budete môcť zahrať hry v novom programe Playstation Collection a taktiež aj všetky PS4 hry, ktoré vyšli po júli 2020.

Playstation 5 vychádza u nás 19. novembra a to za cenu 499€ za klasickú edíciu a 399€ za čisto digitálnu edíciu.

Zdroj: Famitsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk