V Dirt 5 si môžete svoje uložené pozície presunúť na next-gen. No iba na Xboxe

V Dirt 5 si môžete svoje uložené pozície presunúť na next-gen. No iba na Xboxe

 

Smart Delivery?

Vyzerá to tak, že nemožnosť prenesenia uložených pozícií z Playstation 4 na Playstation 5 verziu tej istej hry bude niečo s čím sa budeme stretávať veľmi často. Bohužiaľ. Po hre Maneater túto nie príliš potešujúcu správu oznámili aj vývojári Yakuza: Like a Dragon a po novom aj vývojári Dirt 5 zo štúdia Codemasters.

Tí síce potvrdili, že upgrade na next-gen bude zdarma aj na Playstation 5, no jedným dychom dodali, že prenesenie uložených pozícií bude možné iba na konzolách Xbox One/Xbox Series X/S. Ak teda rozbehnete kampaň Dirt 5 na Playstation 4 a následne si uplatníte upgrade zdarma, tak tú kampaň budete musieť začať odznova.

Ide o na prvý pohľad podivné rozhodnutie, hlavne vzhľadom na to, že vývojári zo štúdia Insomniac Games potvrdili, že uložené pozície Spider-Man: Miles Morales si budete môcť preniesť z Playstation 4 na Playstation 5. No pri bližšom pohľade dáva všetko perfektný zmysel.

Totižto, celý problém tkvie v tom, že Sony nemá systém ako Smart Delivery. Ten totiž umožňuje, aby vývojári mali na Microsoft Store iba jednu hru (jedno SKU) a preto sú uložené pozície kompatibilné naprieč platformami. Sony ale tento systém nemá a Playstation 4 a Playstation 5 verzia Dirt 5 sú v systéme konzoly brané ako dve samostatné hry so samostatnými listami Trofejí a samostatnými uloženými hrami (čo potvrdili tvorcovia Maneater). To však pravdepodobne neplatí v prípade, že sú obe verzie hry vydané v rovnaký deň (ako je to v prípade Spider-Man: Miles Morales), no platí to v prípade, kedy je old-gen verzia hry vydaná v iný deň ako next-gen (ako Dirt 5, Maneater a Yakuza: Like a Dragon).

Ak teda použijeme túto logiku, tak by malo byť všetko jasné. V prípade, že sa dočkáme vydania cross-gen hry ako napríklad Immortals: Fenyx Rising (old-gen a next-gen v jeden a ten istý deň), tak by sa uložené hry mali dať preniesť z PS4 verzie na PS5 verziu. Ak však vydanie old-gen a next-gen verzie je nastavené na iný deň (ako napríklad Cyberpunk 2077, Zaklínač 3 atď atď), tak si kampane budete musieť rozbehnúť odznova.

Teda....tak nám to s momentálnym množstvom informácií hovorí logika.

Dirt 5 vychádza 10. novembra na PC, súčasné a next-gen konzoly. 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk