FIFA 21 neumožní hráčom presunúť si svoju kariéru na next-gen konzoly

FIFA 21 neumožní hráčom presunúť si svoju kariéru na next-gen konzoly

 

Nie veľmi Smart Delivery.

Ak náhodou plánujete kúpu FIFA 21 a následný upgrade na Playstation 5/Xbox Series X/S verzie, kde budete následne v hraní pokračovať, tak máme pre vás jedno dôrazné upozornenie. Nie všetky veci z FIFA 21 si so sebou na next-gen konzoly budete môcť zobrať.

Oznámilo to štúdio EA Sports na svojej oficiálnej stránke. Napriek tomu, že tento upgrade bude zdarma cez EA Dual Entitlement program, tak niektoré aspekty hry budú špecifické pre jednotlivé konzolové verzie: „Všetok postup, ktorý v hre spravíte vrámci FIFA 21 Ultimate Team (hráči, predmety, FIFA Coins, FIFA Points, štatistiky zápasov a poradie v rebríčkoch) a taktiež aj postup v móde Volta Football budete môcť preniesť z PS4/Xbox One na PS5/Xbox Series X/S a opačne. Postup hrou v ostatných módoch ako Online Seasons, Co-op Seasons, Career Mode a Pro Clubs bude špecifický pre jednotlivé konzoly na ktorých ich hráte a nebude možné si ich preniesť do novej generácie.“

EA už predtým oznámilo, že FIFA 21 nebude podporovať cross-play medzi old-gen a next-gen verziami hry na tých istých značkách konzol, takže toto oznámenie neprekvapilo asi nikoho. Tentokrát sa však nemožnosť prenášania uložených hier týka aj Xbox konzol, nakoľko EA sa nezapojilo do Smart Delivery programu Microsoftu ako mnoho ostatných vývojárov a vydavateľov a namiesto toho zaviedlo svoj vlastný program, ktorý má však očividne zopár nedostatkov.

EA nám zatiaľ neukázalo zábery z hrania FIFA 21 na next-gen konzolách a preto nám zostáva iba hádať, či ten upgrade na next-gen bude za niečo stáť. FIFA 21 však na súčasné konzoly vychádza 9. októbra.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk