Legendárne demo P.T. si na Playstation 5 nezahráme, tvrdí Konami

Legendárne demo P.T. si na Playstation 5 nezahráme, tvrdí Konami

 

Neboli by sme si však taký istí.

Demo P.T. je legendárnym kúskom softvéru, ktorý nám až do konca života bude pripomínať premárnenú príležitosť spoločnosti Konami, ktorá mala v jednom produkte k dispozícii Hidea Kojimu, Normana Reedusa a Guillerma Del Torra pod značkou Silent Hills a aj tak to manažérsky dokašľala.

Pre tých, ktorí nevedia o čom hovorím, demo P.T. bolo tajuplne vypustené demo na hru Silent Hills – hry, ktorú pre Konami vyvíjal Hideo Kojima. Lenže po známom konflikte medzi vývojárom a štúdiom bol vývoj hry zrušený, Kojima z Konami neslávne odišiel a demo bolo stiahnuté z PS Store. Aj vďaka tomu majú teraz konzoly s nainštalovanou hrou veľkú hodnotu.

Určite je však na mieste otázka, či sa táto hra bude dať spustiť na Playstation 5. Redakcia GamesRadar tak oslovila vydavateľstvo Konami s touto otázkou a odpoveď Konami tvorilo rezolútne „NIE.“ Argumentácia vydavateľa však stojí na vode: „P.T. je obsah, ktorý už nie je dostupný na Playstation Store, takže užívatelia si nebudú môcť znovu stiahnuť obsah a hrať hru cez spätnú kompatibilitu na Playstation 5.“

Konami však nekomentovalo, čo sa stane v prípade, že si užívateľ prenesie hru cez externý USB disk z Playstation 4 na Playstation 5. Pokojne je teda možné, že hra bude dostupná v prípade, že máte k dispozícii Playstation 4 kópiu nainštalovanú na disku. To, že sa znovu z Playstation Store nebude dať stiahnuť je totiž už niekoľko rokov známa vec.

Uvidíme teda, čo nás Playstation 5 neprekvapí tým, že so spustením P.T. nebude mať problém. To však zistíme až po vydaní samotnej konzoly.

Zdroj: GamesRadar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk