Oficiálna stránka Final Fantasy XVI prezrádza informácie o svete a postavách

Oficiálna stránka Final Fantasy XVI prezrádza informácie o svete a postavách

 

Dedičstvo kryštálov formovalo našu históriu už dosť dlho.

Square Enix po sľuboch zverejnilo oficiálnu stránku k Final Fantasy XVI, ktorá obsahuje nové informácie o hernom svete a postavách. Na stránke sa uvádza, že hra vyjde na PlayStation 5, avšak neuvádza, že by šlo o exkluzivitu konzoly. Hru tak časom uvidíme aj na PC a Xbox Series X|S.

Tak čo teda konkrétne priniesla stránka. Final Fantasy XVI sa bude odohrávať vo svetlom materských kryštálov požehnanom svete s názvom Valisthea. Tieto materské kryštály sú mohutné, ako hory vysoké magické kamene, ku ktorým obyvatelia krajiny vzhliadali s nádejou a prosbami pre ich lepšie životy. Avšak časom tieto magické miesta časom nabrali veľkú moc a s mocou prichádza túžba po ešte väčšej moci. Nie kryštálov ale národov, ktoré navôkol týchto kryštálov žijú. Našťastie sa po celé veky darilo udržiavať relatívny mier, až pokým sa po svete nezačal rozširovať Blight [web neuvádza význam tohto pojmu], ktorý je veľkou hrozbou Dominantov.

Dominanti sú ľudia, v ktorých prebývajú najnebezpečnejšie bytosti zvané Eikoni, a ktorí schopnosti tých bytostí môžu aj používať. Niektoré národy ich uctievajú, ctia si ich silu, no iné sa na nich pozerajú s opovrhnutím a využívajú ich len ako zbraň vo vojnách. Ak sa človek ako dominant narodí, bude ním až do konca svojho života.

Valisthea tvoria ríše Veľkovojvodctvo Rosaria (The Grand Duchy of Rosaria), Svätá ríša Sanbreque (The Holy Empire of Sanbreque), Kráľovstvo Waloed (The Kingdom of Waloed), Dalmecká republika (The Dalmekian Republic), Železné kráľovstvo (The Iron Kingdom) a Kryštalické panstvo (The Crystalline Dominion).

Web zatiaľ predstavil tri postavy:

Clive Rosfield - Prvorodený syn arcivojvodu Rosarie, ktorý mal po ňom zdediť eikona Phoenixa, no osud to zariadil inak. Je to majster meča, ktorý už ako 15 ročný dokázal vyhrať vojvodský turnaj a v súčasnosti pôsobí ako Prvý štít Rosarie.

Joshua Rosfield - Je to druhorodený syn arcivojvodu Rosarie a dominant, ktorý v sebe nosí eikona Phoenixa. Tento eikon si ho vybral aj napriek tomu, že sa narodil až po svojom o 5 rokov staršom bratovi.

Jill Warrick - Nevlastná sestra Clivea a Joshua, ktorá sa narodila niekde na severe krajiny Valisthea, no už od útleho veku vyrastala s bratmi. Jej úlohou je budovať mier medzi dvoma znepriatelenými krajinami.

Zdroj: Final Fantasy XVI

.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk